Tuto sezonní lahůdku uvařil podle vlastního receptu domažlický amatérský kuchař čtyřicetiletý Marek Beck.
„Recept je to typicky zářijový. Všechny suroviny na něj jsou právě v tuto dobu k mání. Příprava tohoto jídla zabere přibližně hodinu času. Důležité je konzumovat je teplé," říká Beck.

Vaření je nejen Markovým koníčkem, ale i zaměstnáním. Jídla podle jeho vlastních receptů mohou ochutnat hosté domažlické restaurace U Kulináře. Ačkoliv není profesionál, byl několikrát hostem pořadu ČT Sama doma, kde předváděl své kuchařské umění.

A co je podle Marka Becka základem dobrého jídla?
„Čerstvé maso i zelenina. Žádné mražené suroviny nebo dochucovadla. Když si čichnu k jídlu, musím okamžitě poznat, z čeho je uvařené. Dýňové pyré je dochucené pouze solí. Výbornou chuť mu dodají ostatní použité suroviny. Přidávat do jakéhokoliv jídla dochucovací přísady je zbytečné. Vyvolává to pouze pálení žáhy," říká Beck s tím, že jeho velkým vzorem je Zdeněk Pohlreich.

„To je podle mne opravdu mistr kuchař a jeho názory ohledně moderní gastronomie v devětadevadesáti procentech uznávám."
Druhým velkým Markovým koníčkem je malování.

„Jsem malíř amatér. Rok jsem se snažil malířinou živit, ale zjistil jsem, že v tomto oboru je velice těžké se prosadit. Vrátil jsem se tedy zpět ke kuchařině, výtvarno se snažím přenést na talíře a mám to vlastně vyřešené."

Recept – 4 porce

Suroviny na roládu: 1 kg kuřecích prsou, 30 dkg anglické slaniny, 20 dkg lístků čerstvého špenátu, 1 vejce, 0,05 l smetany, 2 stroužky česneku, 1 cibule, 10 dkg hrubé mouky, sůl a pepř

Postup: Odebereme si 20 dkg masa. Ostatní naklepeme, osolíme a opepříme. Nádivku si připravíme z 20 dkg masa, které rozemeleme, přidáme smetanu, vejce, mouku, česnek a cibuli. Na fólii rozprostřeme anglickou slaninu, na ní položíme naklepané maso, lehce spařené listy špenátu a nakonec nádivku. Vše dobře zabalíme a utáhneme do fólie. Takto připravenou roládu vaříme na mírném plamenu zhruba hodinu.

Suroviny na dýňové pyré: 1 dýně, 20 dkg brambor, 10 dkg másla, sůl, smetana nebo mléko na rozředění.

Postup: Dýni oloupeme a orestujeme. Přidáme brambory a vodu a vaříme do měkka. Pak vodu slijeme, uvařené brambory a dýni rozmixujeme, přidáme smetanu, sůl a máslo.

Servírujeme s vyřezanými kostkami vařené červené řepy, lístečky polníčku a výhonky zeleného hrášku.