10 000 vajec, 22 metrických centů tvarohu, 650 kg povidel, zhruba 120 kg máku, 950 kg mouky a 4,5 q cukru – to jsou hlavní suroviny, které zpracují na chutné chodské koláče v pekárně v Bořicích. Dnes totiž začínají Chodské slavnosti.

Z uvedených surovin vytvoří zručné ženy deset tisíc koláčů, přičemž je při přípravě a pečení provází nesnesitelné tropické vedro, které v srpnu už v našich končinách nebývá.

Pečou už od středy

„S koláči jsme začali ve středu ve dvě hodiny odpoledne, od té doby pec nevychladla. Nic nezamrazujeme, vše expedujeme čerstvé. Máme letos na pečení koláčů přes 50 lidí. Musela jsem posílit tým, protože jedeme na dvě směny," říká majitelka Cukrárny a pekárny Bořice Marie Vondrovicová.

Koláče na Chodské slavnosti peče už devátým rokem.

Horké počasí znásobuje teplo v provozovně 

„Letošní léto je atypické, v naší provozovně je kvůli venkovním teplotám a nepřetržitě běžící peci chvílemi i 46 stupňů. To horko je katastrofa, je mi všech upřímně líto. Vezměte si, že ženský dělají 220 koláčů za hodinu. Přitom bude asi o tisíc koláčů méně než vloni, neboť prodejci snížili objednávky. Jsou to ale sehraná děvčata, která jsou schopná dělat i v tom vedru," chválí tým jeho šéfová.

Koláče už peče bezmála 60 let

Těsto na každý koláč pečlivě odvažuje místní Anežka Bayerová, jíž by nikdo nehádal 78 let.

„Já tady kazím věkový průměr," směje se seniorka, která svůj první chodský koláč samostatně upekla před 59 lety, když se provdala. Jaké peče doma koláče a dokdy u nich hodlá vydržet?

„Doma peču ty samý koláče – dolňácký, tedy z Dolního Chodska. Naučila mě to maminka, která byla i při mém prvním pečení jako moje pravá ruka. A péct je budu, dokaď mně bude sloužit zdraví," odpovídá s úsměvem a přímo nakažlivým elánem Bayerová.

Podruhé zažívá před ´Chodskými´ křest ohněm

Podruhé zažívá ´frmol´ před ´Chodskými´ v bořické pekárně cukrářka Anna Puhanová z Postřekova.

„Jsem tady zaměstnaná jako cukrářka. Pečení na Chodské slavnosti tu prožívám už druhý rok, takže mne ten ruch ani nepřekvapuje. První rok jsem ale zírala," říká.

Jak vidí vyučená cukrářka pečení tisíců koláčů?

„Příprava je veliká, protože nechat vše na poslední chvíli, pak by se nestíhalo. Když je všechno připravené, ´jede´ se o hodně líp," vysvětluje Puhanová.

Koláče z Horního a Dolního Chodska jsou odlišné

Koláče z Dolního Chodska jsou poněkud jiné než ty z Horního Chodska, kde cukrářka bydlí. Jemné rozdíly najdeme v těstě, odlišné jsou zejména způsobem zdobení.

Na Dolním Chodsku, tedy v okolí Domažlic a Mrákova, se těsto vytvarované na koláč potře celé rozdělaným tvarohem, poté se bohatě zdobí povidly a mákem, posypává rozinkami a mandlemi.

Vsi Horního Chodska (např. Díly, Postřekov a Klenčí) bývaly chudé, což se projevilo i na tamních koláčích. Tvaroh, mák i povidla (často ´jen´ hrušková) se nanášejí (merhují) zpravidla do pruhů vedle sebe.

Bylo těžké pro cukrářku-Postřekovanku naučit se zdobit tzv. dolský chodský koláč?

„Problém zvyknout si na jiné koláče nebyl. Do povidel se ale moc neženu, trošku jsem pomáhala s mákem. U nás jsou koláče opravdu jiné," odpověděla cukrářka z Postřekova, již jsme zastihli u zpracování těsta před vyvalováním koláčů.

Jak paní šéfová zpříjemňuje pekařkám horké dny 

Dokáže Marie Vondrovicová ženám pečení koláčů, zvláště v současných vedrech, nějak zpříjemnit?

„Během směny dostanou najíst a snažím se i jídlo uzpůsobit. Neustále je upozorňuji, aby pily, dbám na to, aby každá u sebe měla lahvičku – ne s alkoholem (smích) – aby mi v tom horku nezkolabovaly," líčí Vondrovicová.

Nepečou jen klasické koláče

Kromě chodských koláčů připraví na Chodské slavnosti bořická provozovna také svatební koláčky.

„Koláčů sice letos pečeme méně, ale budeme mít v sobotu a v neděli otevřené dva stánky i prodejnu v Domažlicích, takže musíme zásobit i je. Budeme nabízet chodské koláče, bořické koláče – to jsou koláče, které mají dvanáct až třináct centimetrů v průměru, a kromě nich i koláčky svatební. Těch jsme dělali sedm tisíc kusů, neboť jsou od zákazníků vyžadované. Ale mám obavy, že budou hned první den slavností pryč a my bohužel nemáme čas dělat jich větší množství," podotýká Vondrovicová.

V Bořicích letos upekli i netradiční, opravdu veliký chodský koláč, který je určen pro jednoho z chodských muzikantů k životnímu jubileu.