Konečně opět závody na domácí půdě! Na ty se každý rok sportovní gymnastky Sokola Domažlice maximálně těší.

V sokolovně v okresním městě se konal již 28. ročník závodu ve sportovní gymnastice žen O cenu Chodska, na který se tradičně sjely závodnice z celé České republiky. Jednotlivkyně startovaly podle vypsaných kategorií v gymnastickém dvojboji na lavičce a v prostných a v gymnastickém trojboji na bradlech, kladině a v prostných.

Domácí oddíl reprezentovaly gymnastky v kategoriích ročníku narození 2013 a mladších, 2012, 2011, 2010, 2008 a 2007 a starších.

Zkušenosti ze závodů sbíraly i nejmladší svěřenkyně trenérek Gabriely Salátové a Jitky Hříbalové.

V kategorii Mimi dívek narozených v roce 2013 obsadila Marie Salátová čtvrté místo, Markéta Kočí osmé a Elen Strnadová deváté.

V o stupínek starší kategorii nejmladších žákyň (2012) vybojovala Sandra Černá bronzovou medaili za třetí místo.

Výborně si vedly domácí gymnastky kategorie mladších žákyň (2011). „Dvě naše holky stanuly na stupínku. Anička Huttová dokonce vyhrála a Viktorka Nozarová brala třetí místo. A neztratily se ani ostatní. Ela Tesařová se umístila jako pátá, Zuzana Märzová o dvě příčky za ní, Ema Langová uzavírala první desítku a hned za ní skončila Anetka Vaňková,“ zrekapitulovala bilanci SG Sokol Domažlice v této věkové skupině Dagmar Brožová.

Kvalitní trénink předchází úspěchům mladých domažlických sportovních gymnastek na všech závodech.Zdroj: Petra ŠrámkováV kategorii dívek narozených v roce 2010, které trénují pod vedením Petry Janouškové, skončila Barbora Wiesnerová na pátém místě, Sára Martínková na osmém a Eva Fišerová na desáté příčce.

„Další zlaté medaile nám zůstaly doma zásluhou Šarloty Bauerové v kategorii žákyň ročníků 2008 a 2009 a Vanessy Kockové startující mezi juniorkami (rok narození 2007 a starší – pozn. aut.). A na stupínky vítězů se dostala i Tereza Kočí, která si na krk pověsila stříbrnou medaili,“ doplnila Brožová, jejíž dcera Nelly ve stejné kategorii skončila desátá.

Hlavní oddílovou trenérku a v domácí tělocvičně i ředitelku turnaje O cenu Chodska Janu Gibfriedovou její svěřenkyně svými výkony velice potěšily. „Velké poděkování za perfektní výsledky a výkony zaslouží všechna naše děvčata. A za bezchybnou organizaci a spolupráci při závodech si to jistě zaslouží i naše jednatelka Petra Šrámková, hlavní rozhodčí Miroslava Stupková, předsedkyně oddílu Lenka Schirová a trenérky Petra Janoušková, Jirka Hříbalová, Gabriela Salátová a Eva Denková, které se našim gymnastkám intenzivně věnují po celý rok,“ spokojeně konstatovala.

Závodní premiéru si během Chodského poháru odbyli malí domažličtí gymnasté, svěřenci trenéra Jiřího Saláta. „Závodili v náborové kategorii chlapců na kruzích a v prostných. Mikuláš Kocek se umístil stejně jako jeho starší sestra Vanessa na prvním místě a Theodor Bauer obsadil druhou příčku. I on se ze stříbrné medaile radoval stejně jako jeho starší sestra Šarlota, která získala ve své kategorii zlato,“ doplnila Dagmar Brožová.