KRALUPSKÁ KLIČKA

Na 43. ročníku Kralupské kličky na zimním stadionu v Kralupech nad Vltavou velice úspěšně reprezentovala domažlický klub v kategorii Kadet A1 Natálie Sýkorová. „Předvedla čistou volnou jízdu, která jí vynesla první místo. Ale nebyla tam sama. V kategorii nejmladších žaček C na led vyjela Markéta Váchalová a umístila se na osmnáctém místě,“ spokojeně popsala výsledky minivýpravy domažlická trenérka Šárka Řezáčková.

ROKYCANSKÉ OSTŘÍ

Již početnější sestava dívek se představila v Rokycanech. První letošní závody tam absolvovala kategorie Přípravka. V ní Eliška Charouzová vybojovala sedmou příčku a Brigita Černá při své závodní premiéře získala šestnácté místo. V kategorii Kadet A1 měly Domažlice hned několikanásobné umístění. Výborným a po zásluze vítězným výkonem se předvedla Markéta Křížová. „Dále jsme obsadili šesté až deváté místo v pořadí Maruška Černá, Natálie Sýkorová, Helena Andrlíková a Veronika Uherčíková. V kategorii Cvrček C2 si poprvé zajela volnou jízdu Kačka Jandová, která skončila na osmnáctém místě. Krásné druhé místo si vyjela Veronika Dofková v kategorii Benjamin B1. V kategorii Žačky nejmladší B se Simona Bačeová umístila na skvělém třetím místě. Zuzana Andrlíková byla hned za ní čtvrtá a Markéta Váchalová skončila dvanáctá,“ doplnila další výsledky koučka.

ŽEBRÁCKÁ BRUSLIČKA

Medailová žeň mladých domažlických krasobruslařek pokračovala i na ´zimáku´ v Žebráku. V kategorii Cvrček C2 Adéla Císařová vybojovala bronz a v mladších žačkách A Magdaléna Jančová dokázala zvítězit. I ostatní dívky na bruslích zajely výborné výsledky. „V Žačkách nejmladších B byla Zuzana Andrlíková pátá, Simona Bačeová devátá a Markéta Váchalová jedenáctá. V kategorii Žačky mladší A jsme měly tři zástupkyně a za vítěznou Magdou se jako devátá umístila Zuzana Rodová a jedenácté místo získala Veronika Křížková. V kategorii Přípravka se představila Adriana Černá, která skončila šestá, a Štěpánka Charouzová dvanáctá. Pro obě naše závodnice to byly první krasobruslařské závody v životě. V kategorii Benjamín B1 vybojovala Veronika Dofková sedmé místo. V nejvyšší kategorii se předvedly se svou volnou jízdou nakonec čtvrtá Markéta Křížová, Helena Andrlíková na šesté pozici a Marie Černá, která si odvezla osmé místo,“ doplnila Šárka Řezáčková.

Domažlické krasobruslařky mají na programu další závody v Ostrově a Černošicích a na konci sezony se zúčastní závěrečného testu výkonnosti.