Premiérový ročník osmidílného letního bowlingové turnaje dvojic O zlatou kuželku je už minulostí a boj o celkové vítězství byl napínavý až do posledního okamžiku. Nakonec až v závěrečném kole rozhodli o svém triumfu na drahách domažlického Bowling baru hráči klubu B.S.P. Robert Babor s Janem Pachlem.

Na pátečním vyhlášení si tak od organizátorů Milana Obdržálka s Janem Holinkou převzali velký pohár a na rok dostali do držení putovní Zlatou kuželku.

Do posledního kola nastupovala nakonec vítězná dvojice se stejným počtem 156 hlavních bodů jako dlouho vedoucí Jiří Pivoňka s Tomášem Vrbou. Ti v něm nakonec i přes kvalitní nához 332,5 kuželky skončili až třetí, druhým místem s náhozem 334 na závěr překvapili celkově sedmí Pavel Ježek s Jaroslavem Švejnochem a titul si triumfem a rekordním soutěžním náhozem 378,5 zajistili Babor s Pachlem.

V kategorii žen suverénně kralovaly Soňa Bušková s Radkou Pachlovou, smíšenou kategorii vyhrál pár Pachl / Pachlová.

Mezi jednotlivci měli nejvyšší dosažený průměrný nához na kolo Miloš Černohorský a Radka Pachlová.

Turnaje se zúčastnilo čtyřiadvacet bowlingových párů.

Celkové pořadí: 1. Babor / Pachl 180, 2. Pivoňka / Vrba 178, 3. Obdržálek / Wolf 168, atd.

Smíšené páry: 1. Pachl / Pachlová 163, 2. Černohorský / Bošková 162, 3. Podskalský / Benešová 156, atd.

Ženy: 1. S. Bušková / Pachlová 101, 2. Obdržálková / Duchková 49, 3. Hrabcová / Ouřadová 33, atd.