Na umělých překážkách Dynamo trénuje 3x týdně a jako jedni z mála v tomto sportu nabírají nové členy i přes zimní pauzu.

Na trénink se v prosinci přijeli podívat i Vlasta Čiháček a Roman Chvojka, kteří letos reprezentovali ČR na Světových pohárech na Novém Zélandě nebo MS v Austrálii. Mládež Dynama měla tedy skvělou motivaci jak k tréninku, tak ke zlepšení svých výkonů. Chvojka s Čiháčkem se aktivně zapojili do tréninku a radili, pomáhali a ukazovali mladým talentům z Horšovského Týna, jak zdolat některé překážky.

Po tréninku mládeže došlo k upravení překážek a přípravě na trénink jezdců z Dynama, kteří letos závodili v nominačních kategorií na ME nebo MS nebo v kategorii Senior. „Tuto velkou událost a možnost si zatrénovat s nejlepšími využili všichni členové Dynama a klukům z Prahy patří velký dík za trénink,“ dodal jeden ze členů horšovskotýnského odddílu Petr Šos.

Ke konci roku se ale konala ještě jedna velice zajímavá sportovní událost, a to závod s názvem Sněhulák Cup 2009. Dynamo se rozhodlo uspořádat závod na zakončení roku a soupeřů přijelo kupodivu víc než dost. Za zmínku stojí určitě reprezentant Lukáš Tůma z Říčan a nebo vítěz finále M ČR v kategorii Senior, Marek Petrásek z Prahy. Vše se odehrálo nedaleko Plzně, a to v lokalitě Ostré Hůrky. Toto místo již několik let poskytuje perfektní podmínky, jak pro trénování biketrialistů, tak i trialistů na motorkách, kteří většinu svých tréninků mají zde. Jedná se o přírodní kamenitou lokalitu.

Patnáct stupňů pod nulou, na kamenech 20 cm sněhu a v těchto podmínkách závodit. „Poslední biketrialové klání roku bylo velice zajímavé v tom, že každý jezdec musel uzpůsobit svou jízdu těžkým podmínkám. Závod se obešel bez zranění a jely se netradičně 2x4 úseky,“ prozradil k závodu Petr Šos a pokračoval: „Vítězem kategorie Elite se stal náš Jaromír Kašpar před druhým Husineckým z Březové u Sokolova a třetí místo si odvážel také trialista z Horšovského Týna, Tomáš Kaufman. V kategorii Hobby na prvním místě bez jediné chyby skončil Pavel Klouček (Dynamo H.Týn) a na třetím místě Ondřej Císler rovněž z našeho oddílu.“

Po úspěšném závodě a rozloučení s trialovou veřejností několik jezdců z Prahy pokračovalo na trénink do Horšovského Týna. „Opět se podařilo zajistit trénink mladších jezdců se zkušenými borci z Prahy a i seniorští reprezentanti Dynama změřili své síly v hale na umělých překážkách,“ dodal Šos.