K domažlickému závodu se přihlásilo celkem 195 dospělých jezdců a 15 juniorů do 18 let. Dalších osm závodníků vyplňovalo dodatečnou přihlášku přímo u přejímky. Své zástupce tu mělo 25 bavorských klubů. Poprvé se v jižní skupině objevily také ´buginy´, které byly dosud výsadou skupiny severní. Jednalo se sice jen o čtyři stroje, ale i tak to bylo zajímavé zpestření.

Protože při závodech stock-car je povoleno narážení do soupeřů a jejich vytlačování z trati, nebyla o dramatické okamžiky nouze. Často docházelo i k převrácení některého z vozů. V takovém případě byl závod hned přerušen a k převrácenému autu běžel některý z bavorských sportovních komisařů, aby se jezdce zeptal, zda je v pořádku. V tu chvíli už byli u havarovaného vozu připraveni také domažličtí pořadatelé spolu s hasiči z SDH Koloveč, kteří převrácené auto postavili zpět na kola.

Právě souhru pořadatelů a kolovečských hasičů, díky níž bylo přerušení rozjížděk zkráceno na minimum, vysoce hodnotili funkcionáři Bavorského svazu stock - car (BSCV). Ocenili také velmi rychlé odklizení nepojízdných vozů ze závodního oválu po ukončení každé rozjížďky. Pro tyto případy byly připraveny nejen traktory, ale i dva terénní automobily a pro vážněji poškozené stroje také vysokozdvižný vozík.

Na domažlické trati se letos uskuteční ještě jeden závod stock - car. Pojede se v neděli 17. července a o mistrovské body budou soupeřit jezdci severní skupiny bavorského šampionátu.