Dva závěrečné zápasy mistrovské sezony krajského přeboru basketbalu II. třídy mužů čekaly o uplynulém víkendu na hráče BK Karpem Holýšov B.

BK Karpem Holýšov B – Sokol Bor
110:36 (30:5, 54:13, 78:22)

Vedoucí tým tabulky II. třídy krajského přeboru ´přejel´ Sokol Bor, když mu nadělil nepříliš populární stovkuJiž před sobotním zápasem bylo jisté, že vítězství v soutěži a právo postoupit do krajského přeboru I. třídy jednoznačně připadne Holýšovu, neboť v dosavadním průběhu soutěže třináctkrát zvítězil a jen jednou odešel z utkání poražen.
Úvod duelu s borskými borci vyzněl zcela jasně ve prospěch domácího družstva, které po první desetiminutovce vedlo již 30:5.
Holýšov přehrával své soupeře ve všech herních činnostech, Bor často ztrácel míče kvůli špatným přihrávkám na úrovni čáry tříbodového hodu, čehož domácí využívali k založení rychlých protiútoků.
V poločase byl již zápas rozhodnutý, neboť bodový rozdíl obou celků byl propastných více než čtyřicet bodů.
Ve třetí a závěrečné čtvrtině na hřišti nepatrně přituhlo, protože byly ve znamení několika nevybíravých zákroků hostujícího hráče Davida Píška, jež byly mnohdy daleko za hranicí fair-play. Manko Boru se však i přes tyto nepříjemnosti i nadále prohlubovalo, a Holýšov tak mohl oslavit třetí dosaženou stovku v sezoně, ke které nejvíce ze všech domácích basketbalistů přispěl se svými 38 body pivot Bohumil Štván.
Nejlepší střelci: Štván 38, Straka O. 24, Polák 13, Zobl 12, Koc 10 – Šroubek 11, Chvátal 10, Šmelko 8 Fauly: 13:10 Trestné hody: 19/12 – 8/3 Trojky: 6:1
Jak bylo již zmíněno, Holýšov měl o víkendu v plánu sehrát dvě utkání – sobotní s Borem a o den později s týmem Stříbra.
„Dvacet minut před začátkem nedělního zápasu jsme se dozvěděli, že soupeř nepřijede. Chtěli jsme se na hřišti oslavit první místo v soutěži, ale bohužel Stříbro v tomto roce již potřetí, a to ze čtyř zápasů buď nepřijelo, nebo chtělo termín posunout, a nám tak výrazně zkomplikovalo situaci,“ vysvětlil důvod, proč nebyl duel odehrán, křídelní hráč Holýšova Martin Polák.
Domácí družstvo, ač soutěž vyhrálo, patrně nevyužije své právo na postup do vyšší soutěže, neboť v příští sezoně bude barvy Holýšova v mužských soutěžích s nejvyšší pravděpodobností hájit jen jeden celek, který vznikne sloučením dvou stávajících.