Nejlehčím zápasníkem z Holýšova byl Petr Nový, který zápasil v kategorii do 37 kg, kde měl devět soupeřů. Všechna svá utkání vyhrál, až na semifinálový boj, kde s pozdějším vítězem této kategorie prohrál. V boji o bronz ale zužitkoval své zkušenosti, boj o medaili vyhrál a přivezl do Holýšova cenný bronz.

Ve hmotnostní kategorii do 44 kg zápasil Ivo Švígler, který měl ve své váhové kategorii dvanáct soupeřů. V prvním kole doplatil na nezkušenost a možná i na velkou trému a hned ze začátku utkání podlehl na lopatky. To možná holýšovského zápasníka vyburcovalo ke dvěma vyhraným utkáním. Když bojoval v osmifinále, jen těsně po čtyřminutovém boji podlehl na body a obsadil konečné 5. místo.
Hmotnostní kategorie do 52 kg měla také 12 zápasníků a jedním z nich byl i holýšovský František Lange. Ten nenavázal na výhru v prvním kole a následně dvakrát za sebou prohrál a obsadil 7. místo.

V hmotnostní kategorii do 65 kg zápasil David Kolář, který měl šest protivníků. V prvním utkání jasně dominoval a soupeře položil na lopatky, ve druhém se utkal s borcem z nedalekého Stříbra, se kterým si to rozdal před nedávnem, a výsledek byl stejný – David opět svého soupeře položil na lopatky. Ve finále na Koláře čekal pražský zápasník. Ten ale vydržel vzdorovat holýšovskému borci jen půl minuty a poté Kolář lopatkovým držením rozhodl o tom, že do Holýšova doveze nejcennější medaili a titul mistra republiky.

Trenér Valachovič byl po turnaji velmi spokojen. „Všichni bojovali, jak měli, někteří měli těžký los, ale přesto nechali na královéhradeckých žíněnkách úplně vše, co se naučili. Bronzová medaile byla parádní výsledek, ale zlatá je třešnička na dortu," uvedl trenér a hned dodal: „Všem bych chtěl za odvedené výkony pogratulovat a doufám, že na další republikové soutěži, která se koná 8. listopadu v Jihlavě v řecko–římském stylu, přibude ještě alespoň jedna medaile. Velké díky patří rodičům Davida Koláře, že zajistili odvoz a mohli být velkou oporou, a stejně tak i rodině Petra Nového a Ivo Švíglera." ⋌(zv)