Po slovinské Saturnus rally a bratislavské Impě se posádka zÚčasTnila německé ADAC 3 Städte Rallye. Soutěž, která se započítávala do ADAC Rally Master a Mitropa Rally cupu, se opět odehrála nedaleko PasOVA a obsahovala deset rychlostních zkoušek o celkové délce 154,8km.

Už tradičně Kdyňané usedli do kokpitu Fiatu Punto S1600. „Po seznamovacích jízdách, které byly ztíženy hustou mlhou a kluzkým povrchem, bylo mým přáním dojet v první desítce,“ řekl před startem pilot oranžového speciálu Jan Šlehofer.

Od první rychlostní zkoušky se posádka ujala vedení ve své skupině, kde byla konkurence velmi zajímavá. Na start soutěže se totiž postavil i slovinský přemožitel kdyňské posádky Rok Turk s vozem Peugeot 206 RC. V absolutním pořadí si Kdyňané drželi skvělé čtvrté místo, když za sebou nechali posádky s daleko silnějšími vozy. „Hodně jsme se při seznamovacích jízdách věnovali rozpisu, abychom v mlze nějaké místo nehledali či nepodcenili což si myslím, že vyšlo, protože Honza si na rozpisu věřil a od začátku do toho šel naplno,“ zhodnotil úvod soutěže spolujezdec Zbyněk Soběhart.

V poslední sekci chybovala rakouská rallyová legenda Zeltner a Šlehofer se Soběhartem tak po bezchybném výkonu korunovali vítězství ve skupině skvělým třetím místem absolutně. „Jsem šťastný, že se nám povedlo na závěr sezony zajet výsledek v absolutním pořadí, protože sezona pro nás nebyla jednoduchá,“ řekl Jan Šlehofer a pokračoval: „ Chtěl bych poděkovat panu Svobodovi a celému týmu ROTO Plzeň za přípravu auta, které v Německu fungovalo na jedničku. Samozřejmě dík patří rovněž Zbyňkovi za diktát, který na kluzkém asfaltu a v husté mlze nebyl lehký.“