Prague Open byla pro karatisty Jiskry Domažlice první soutěží v nové sezóně. Konala se v Praze a přinesla pěkné výsledky, i přestože ti nejlepší z Jiskry zůstali doma kvůli nemoci. Do Prahy přijelo téměř 300 závodníků z 50 oddílů celé republiky. Soutěžilo se v disciplínách kata a kumite (volný zápas).

Na turnaji byla disciplína kata rozdělena, jak v poslední době bývá zvykem, na začínající a pokročilé závodníky. Mezi začínající se řadí soutěžící, kteří jsou nositeli bílého a žlutého pásku.

V kategorii žáci, která mívá největší počet závodníků (40 závodníků), se z domažlických nejlépe umístil Tonda Nguyen, který obsadil 6. místo, David Hadač 12. místo a Jan Kuželík 18. místo.

Medaile si z této disciplíny tentokráte odvezli junioři a juniorky. Junior Ondřej Nebehaj získal stříbrnou medaili, když se probojoval až do finále, kde podlehl borci z pořádajícího oddílu. Juniorka Martina Linkešová se také umístila na 2. příčce.

Zásluhou Otty Urbana jsme poprvé na soutěži měli zastoupení v kategorii veteráni (borci ve věku nad 40 let), který za předvedení své kata (sestavy) získal zlatou medaili.

I v disciplíně kumite jsme získali pěkná umístění. V kategorii starších žáků si nejlépe vedl Víťa Fronk, který ve své váze nebyl poražen a získal pohár se zlatou medaili.

Mezi dorostenci v hmotnostní kategorii do 52 kg vybojoval bronzovou medaili Vladimír Maule.

„S potěšením mohu konstatovat, že karatisté v přípravě na sezónu udělali další posun vpřed a začátek sezóny se jim vydařil,“ řekl k výsledkům prvních závodů trenér domažlických karatistů Zdeněk Kubalík s tím, že dalším závodem bude I. kolo jihočeského poháru v Hluboké nad Vltavou, kam se oddíl vypraví v sobotu 28. února.