Přesto, že staňkovští futsalisté v roce 2008 nedosáhli na žádnou trofej a nezažili ani radost z postupu nebo nějakého turnajového vítězství, mohou období uplynulých dvanácti měsíců hodnotit celkem pozitivně. V první řadě bylo důležité udržet se v divizi, a to se v úvodní části roku s vypětím všech sil podařilo. Ajax nakonec o setrvání ve třetí nejvyšší soutěži rozhodl v posledním zápase sezony vyrovnávacím gólem proti Rabbitu Plzeň v závěrečných vteřinách utkání.

Rezerva týmu hrála celé jaro o nejvyšší příčku v okresním přeboru, v jisté chvíli se zdálo, že má titul v soutěži na dosah, nakonec skončil Ajax B čtvrtý se ztrátou pouhých dvou bodů na vítěze. V jarní části soutěže přitom vyhrál 12 z 15 utkání.

Béčko Ajaxu Staňkov navázalo na vydařené jaro v první polovině ročníku 2008/2009. V okresním přeboru přezimuje na 1. místě, i když jen s velmi malým náskokem na druhý Nový Kramolín. Rezerva Ajaxu těží z toho, že v posledním roce ustálila sestavu, má stabilního brankáře v Janu Paulovi starším a především střeleckého démona Karla Žáčka – v minulé sezoně dal za béčko 28 gólů, teď jich stihl nastřílet za polovinu soutěže již 29!

V listopadu Ajax vstoupil do své již desáté sezony v divizi, po sedmi odehraných zápasech má na kontě deset bodů za tři vítězství a jednu remízu, třikrát odešli Staňkovští ze hřiště bez bodu. A tým prošel omlazovací kůrou, mužstvo se ale postupně sehrává a všichni v klubu věří, že jubilejní ročník proběhne bez vážnějších komplikací a naopak že výsledky přinesou hráčům i příznivcům týmu radost. Vedení Ajaxu nezapomíná na tradici, u příležitosti deseti let účasti v divizi chystá vedle vzpomínkového posezení sadu upomínkových předmětů.

Po vánoční pauze pokračuje Ajax Staňkov v divizi dvěma utkáními v Chebu, kam jede hrát v neděli 4. ledna.