Tato výjimečnost spočívala v tom, že tento den bylo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného zázemí. „Je třeba zde vyzdvihnout některé členy klubu Wolfs, kteří svou pracovitostí a urputností dokážou dotáhnout věci do správného konce, ale především vyzdvihnout město Domažlice, konkrétně starostu  Domažlic Miroslava Macha a jeho kolegy, kteří dokázali zázemí od základů až do finální podoby zrekonstruovat nové zázemí,"  přibližuje trenér prvního týmu Pavel Kasper.

Po slavnostním zahájení začínal první zápas, kde jako lídr nastoupili domácí Wolfs proti Sharks. Zápas zahájil  nadhozem starosta Domažlic Miroslav Mach, a tak se domácí mohli vrhnout s velkou vervou do úvodního  zápasu, kde se na nadhazovacím kopci představil Tomáš Strádal.  Stav utkání skončil 11:1 pro domácí Wolfs.

V dalším zápase se představili Sharks proti Hluboké a zvítězili poměrem 14:7. V posledním zápasu  prvního hracího dne se střetli Wolfs proti Angels. Na kopci se představil Petr Skala a zápas opět skončil jasným výsledkem pro domácí 15:1. Touto výhrou Domažličtí potvrdili účast v baráži, ve které se bude hrát o postup do Českomoravské ligy.

Kasper po utkání dodal: ,,Kluci předvedli jeden z nejlepších výkonů z celé sezony. Bylo to určitě tím, že chtěli domácím fanouškům ukázat, že postup do baráže mají zasloužený. Teprve v ní se ukáže opravdová síla týmu. Pevně věřím, že jako tým to dokážeme a dáme do toho všechno."

Následující hrací den se jako tradičně každý rok soupeřilo o putovní pohár. Domácí Wolfs se utkali s Hlubokou, která jej v loňském roce vyhrála. Bohužel pro Hlubokou se vítězství nepodařilo obhájit, veškeré šance jim vzali domácí Wolfs a suverénně zvítězili 14:2. „Tímto chceme poděkovat všem fanouškům baseballu a zároveň je pozvat na poslední Play-Off mladších žáčků, které se bude konat 22. září od 11 hodin na baseballovém a softbalovém stadiónu," uzavírá Kasper.

Autor: Aleš Malár, Pavel Kasper