Dva mistrovské zápasy krajského přeboru II. třídy mužů čekaly o uplynulém víkendu na hráče B-týmu basketbalového klubu Karpem Holýšov.
Sobotní utkání s družstvem Stříbra bylo však o den dříve odloženo, neboť se Stříbrští už podruhé za sebou v této sezóně nesešli na zápas.


TJ Sokol Bor - BK Karpem Holýšov B
53:67 (18:17, 30:27, 48:44)

Nedělní odpolední utkání v Boru nezačalo pro tým Holýšova vůbec dobře. Po sérii několika nepřesných přihrávek a mnoha neproměněných střel přímo z míst těsně pod košem prohrávali hosté v šesté minutě již 13:6.

Po následném time-outu zkonsolidovali své síly, zlepšili obranu a na domácí basketbalisty se tak bodově dotáhli.

Druhé hrací období bylo ve znamení trestných hodů a tragické neúspěšnosti střelby na obou stranách. Borští basketbalisté jej vyhráli poměrem 12:10 a holýšovští hráči tak šli do druhého poločasu s tříbodovým ´mankem´.

To se jim podařilo na začátku třetí čtvrtiny třemi rychlými koši za sebou stáhnout, ale domácí na ně ihned odpověděli úspěšnými trestnými hody a také přidali jednu trojku.

Zlom v jinak bodově vyrovnaném utkání nastal až na počátku posledního hracího období, kdy domácí nestačili fyzicky na holýšovské hráče, kteří jim tak často brali míč z nepřesných přihrávek a těžili z následných protiútoků.

„Sice se nám na začátku čtvrté čtvrtiny vyfauloval střední rozehrávač Jaroslav Koc, ale paradoxně právě to nás vyburcovalo k zlepšenému výkonu,“ popisuje situaci z třicáté třetí minuty zápasu pivot Bohumil Štván.

Holýšov nedovolil celých devět minut čisté hry domácímu celku dosáhnout koše a šňůrou dvaceti bodů za sebou tak rozhodnul o vítězi zápasu.
Nyní mají hráči z našeho okresu čtyři týdny pauzu a poté se s každým týmem ze soutěže utkají ještě jednou, v této sezóně již počtvrté. Bilanci mají prozatím velice jednoduchou – jedenáct výher a žádná porážka. V tabulce jsou tak první a následují je týmy Mariánských Lázní, BaKu Plzeň B, Boru a Stříbra.

Nejlepší střelci: Brožek 15, Hetnerovič 13, Noha 10 - Hanzlík 24, Štván 14, Polák 12, Fauly: 16:11 Trestné hody: 10/6 – 20/10, Trojky: 5:1