Klenečský Karel Strnad se stal vítězem letošního Všerubského železného muže. Závod již pojedenácté uspořádali dlouholetí kamarádi Zdeněk Musil a Petr Haas z 1.FCP Všeruby ve spolupráci s městysem Všeruby. Na druhém místě skončil draženovský Václav Podestát a jako třetí proťal cílovou pásku všerubský Martin Sokol. Mezi ženami byla nejrychlejší Dagmar Konradyová reprezentující kdyňské Jabkoty.

„Trať poznamenalo deštivé počasí, voda měla teplotu 22 °C. Navíc foukal nárazový vítr, na začátku závodu se strhla silná, ale naštěstí jen krátká přeháňka. Závod odstartovala ve čtvrt na dvě odpoledne starostka městyse Všeruby Ludmila Rousová. Do vody skočilo 42 závodníků, z toho 7 dětí a 4 ženy,“ informoval jeden z hlavních organizátorů Zdeněk Musil.

Od začátku závodu se v čele závodu prosazovali Karel Strnad a Václav Podestát, které na kole dojel výborný Martin Sokol. Ten oba borce „dotáhl“ až do cíle kolařské trati na Maxov. Zde se ale role obrátily, Martin nestačil na běžecké specialisty a v cíli jen prohodil „Mám u vás obou pivo, že jsem vás sem dotáhl na kole“. Po špatném úvodu v plavecké části se opět do boje o medaili zapojil Petr Höll, který po výborném kole předvedl nejrychlejší čas běhu, na medaili to přesto nestačilo. Doběhl pouhých 30 sekund za Sokolem. Výborně si vedly i děti a ženy. Za zmínku stojí výkon Martina Bebera, Jirky Císlera a ostatních, z žen jela výborně, nikým neohrožována Dáša Konrádyová. Nejstarší žena, Holanďanka Femmy Lieben, mimo jiné ředitelka gymnázia, překvapila všechny svou vitalitou. V mužích nad 50 let zvítězil Vráťa Altman, na stupních vítězů stál osamoceně a podle jeho vyjádření žádný dědek nedostal odvahu absolvovat tento závod.

„Kromě dvou lehkých zranění po pádech, se závod uskutečnil bez komplikací. Všichni organizátoři pracovali na jedničku, vyhodnocení se konalo současně s občerstvením na Maxově. Medaile a poháry za celkové umístění předávala starostka Všerub paní Rousová, v kategorii policistů a záchranářů medaile a ceny předal pplk. Vokáč za IPA - Internacional Police Asociation. Všichni závodníci si odnesli hodnotné ceny od sponzorů závodu a každý dostal také tradičně diplom za absolvování závodu. Po vyhodnocení ten, kdo zůstal, mohl pokračovat v zábavě a tanci. Akce skončila okolo 22.00 hod. ve výborné náladě,“ neskrýval radost z vydařeného dalšího ročníku všerubského triatlonu Musil.

Na startu závodu ani letos nechyběl tradiční účastník Miroslav ´Buřt´ Lindauer. Ten nakonec dorazil na Maxov až ve 20.30 hodin, poznamenán několika pády na trati a také zastávkami v hospůdkách. Od pořadatelů stejně jako v předchozích ročnících i tentokrát obdržel láhev rumu.