Domažličtí postrádali blokaře Miroslava Veselého a smečaře Jakuba Halíka a Michala Phama. Tyto absence nahradil příchod Václava Koziny mladšího, který odjížděl do Plzně ke svému premiérovému utkání ve volejbalovém krajském přeboru. Jiskra byla před těmito střetnutími na 3. místě tabulky, naopak Union se nacházel na předposlední pozici, takže cílem Domažlic byly 2 výhry.

Do prvního setu vstoupili domažličtí hráči skvěle. Dařilo se jim na přihrávce a díky tomu mohli v útoku předvádět rychlé kombinace zakončené nekompromisními útoky proti jednobloku. První sadu vyhráli hosté 25:18. Nástup do setu druhého byl ještě suverénnější než do prvního a po sérii podání ze strany hráčů Jiskry bylo skóre 7:0 pro Domažlice. Ovšem houževnatý soupeř se nevzdal a ve střední části setu se dokázal bodově dotáhnout, především kvůli kvalitnímu servisu a úspěšným blokům. V koncovce domažličtí dokázali hráče Unionu přehrát a získali pro sebe vedení 2:0 po vítězství ve druhém setu 25:23. Na lavičce Jiskry už se nepochybovalo o tom, že se vyhraje i 3. sada a zároveň celý zápas. Ovšem 3. set byl pro domažlické studenou sprchou. Plzeňským se podařilo rozhodit přihrávku Domažlic a Union Plzeň zvítězil snadno 25:13. Jiskra stále měla set k dobru a stačilo jí zvítězit ve 4. sadě. Ani to se nepodařilo. Hostující hráči pokračovali ve špatném výkonu plném individuálních chyb, dovolili Unionu vyrovnat na 2:2 (4.set-25:21) a o vítězství tak museli bojovat až v tie-breaku. Ten byl velice vyrovnaný a Jiskra udolala soupeře i díky divácké podpoře od domažlických volejbalistek. Zkrácená hra skončila výsledkem 15:13 a Domažlice tak zvítězily na horké půdě plzeňského Unionu 3:2.

K druhému utkání pozměnila Jiskra základní sestavu. Na bloku nahradil Václava Kalíška jiný Václav, a to Milisderfer, na smeč nastoupil místo Jana Niedermayera, kterého trápily bolesti zad, Václav Kozina. Ten si při svém debutu vedl dobře, především na příjmu Jiskře velice pomohl. I díky tomu se domažlickým volejbalistům podařilo vrátit se ke kolektivním výkonům z předchozích kol a první set dominantně vyhrát 25:12. Ve druhé sadě se hra opět vyrovnala, ale Domažlice především zásluhou výborných útoků z rukou Tomáše Kubala, Milana Romana a Zdeňka Nagyho přehrály soupeře 25:22. Třetí set byl znovu dramatický. Obě družstva kupila mnoho nevynucených chyb, nehrál se nijak pohledný volejbal. Tentokrát méně chyb udělali Plzeňané a snížili na 1:2 vítězstvím 25:22. Nejdelší set celého dvojutkání si hráči schovali až na konec. Opět se hrál především bojovný volejbal, který příliš sportovní krásy nepobral. Ve vyrovnané koncovce měla Jiskra 3 mečboly, ale domácí všechny ubránili. Až ten čtvrtý byl úspěšný, domažličtí volejbalisté zvítězili 30:28, zápas pro sebe získali v poměru 3:1 a odváželi si do Domažlic kýžené 4 body. Díky porážce ´béčka´ plzeňské Slavie na Letné se Jiskra posunula na druhé místo tabulky za Skvrňany. Ty přijedou do Domažlic příští sobotu 28.11. a v Domažlicích tak bude k vidění přímý souboj o první místo v tabulce krajského přeboru. Utkání začínají v 11:00 a 15:00 hod. na ZŠ Komenského 17, přijďte domažlické volejbalisty podpořit!

Sestava Jiskry Domažlice: Tomáš Kubal, Zdeněk Nagy, Milan Roman, Roman Pavlík, Václav Kalíšek, Ondřej Kupilík, Václav Milisderfer, Jan Niedermayer a Václav Kozina.