Plzeň Letná – Jiskra Domažlice 0:3 (-14,-22,-13)
První set byl jasně v režii hostujících hráčů Jiskry. Letenští uhráli pouze 14 bodů. Do druhé sady pustil domažlický trenér Tomáš Kubal na hřiště Rosťu Kohouta, který nahradil Michala Phama. Druhý set byl, co se týče výkonu Domažlických, nejslabší za celé dva zápasy. Velký problém jim dělal plachtící servis domácího nahrávače. Nakonec se jim ovšem podařilo odskočit na rozdíl několika bodů, koncovku si v klidu pohlídat a zvítězit 25:22. Třetí set byl podobný tomu prvnímu. Od prvních balónů si Jiskra vytvořila jasné vedení a to udržela až do konce. První zápas tedy skončil 3:0 pro Domažlice.

Plzeň Letná – Jiskra Domažlice 0:3 (-11,-17,-14)
Do druhého utkání poslali Domažličtí značně omlazenou sestavu. Ze sedmi hráčů na hříšti byli pouze dva starší jednadvaceti let. Ale Jiskra ani v tomto složení nepřipustila žádné překvapení a vyhrála první sadu 25:11. Mezi mladíky v domažlickém dresu vyčníval nejen věkem, ale i výkonem blokař Miroslav Veselý, který odehrál celý druhý zápas bezchybně, a nahrávač Filip Kupilík mu po právu svěřoval velké množství nahrávek, které Veselý s přehledem proměňoval v body pro Jiskru. Druhá sada byla o něco vyrovnanější, ale nakonec opět skončila poměrně hladkým vítězstvím hostů. Na začátku třetího setu byl vystřídán třetí nejstarší hráč na hřišti Ondřej Kupilík Rosťou Kohoutem a v tuto chvíli měla Jiskra na hřišti pět juniorů! Na průběhu zápasu se to ovšem nijak neprojevilo a hosté s přehledem vyhráli i třetí sadu a získali tak na půdě Letné čtyři body, čímž splnili cíl, se kterým do Plzně jeli. „Jsem rád, že jsme oba zápasy vyhráli bez ztráty setu, ztratit tu set by bylo zbytečné. A těší mě, že sestava mladíků podpořená výborným výkonem Míry Veselého dokázala druhý zápas s přehledem vyhrát,“ poznamenal trenér Jiskry Tomáš Kubal.

Jiskra Domažlice: M. Veselý, J. Giebl, M. Roman, T. Jiránek, M. Pham, R. Kohout, R. Kortus, F. Kupilík, Z. Nagy, O. Kupilík, libero: R. Pavlík. Trenér: Tomáš Kubal.

Tuto sobotu čekají volejbalisty Jiskry domácí utkání s plzeňským Unionem. První duel se hraje od 10.00 hodin v hale ZŠ Komenského 17. Druhé utkání začne po skončení prvního zápasu přibližně ve 12.30. V těchto utkáních podle všeho v dresu Jiskry nastoupí opět po roce nejúspěšnější odchovanec domažlického volejbalu Jan Ekstein, který v letošní sezoně pomohl plzeňské Slavii k sedmému místu v I. lize. Všichni příznivci volejbalu jsou zváni. ⋌(oku)

10. Plzeň Letná ⋌26  0 26 0  2:78 1386:2011 26

Výsledky 25. kolo: Union – USK Slavia C 2:3 (19,-15,17,-25 -10), Letná – Domažlice 0:3 (-14,-22,-13), Skvrňany – Spálené Poříčí 3:0 (31,13,14), Bílá Hora – USK Slavia B 3:0 (23,14,16), H. Týn – Klatovy 3:1 (-21,22,20,19). 26. kolo: Union – USK Slavia C 3:0 (21,19,20), Letná – Domažlice 0:3 (-11,-17,-14), Skvrňany – Spálené Poříčí 3:2 (14,-22,-9,17,9), Bílá Hora – USK Slavia B 0:3 (-16,-19,-20), H. Týn – Klatovy 1:3 (-23,-19,17,-14).

8. Sokol Bezděkov ⋌22 2 20 0 18:63 1581:1932 24

Výsledky 21. kolo: Tachov – Skvrňany 3:2 (-30,16,-21,23,13), Rokycany B – Bezděkov 3:0 (12,17,15), Bílá Hora – Vodní stavby 3:2 (15,17,-28,-23,14), Domažlice – Klatovy 0:3 (-20,-15,-21). 22. kolo: Tachov – Skvrňany 3:2 (7,22,-22,-18,9), Rokycany B – Bezděkov 3:0 (15,16,15), Bílá Hora – Vodní stavby 3:2 (12,-24,22,-14,11), Domažlice – Klatovy 3:2 (-8,-18,19,20,17).