Tato soutěž se hraje turnajově, každý měsíc je pořádající jedno ze zúčastněných družstev. Po prvním turnaji, který se odehrával na palubovce Rokycan, se tým Jiskry ocitl dokonce na prvním místě v tabulce a nechal za sebou favorizované Klatovy.

V dalších turnajích si udržovala děvčata dlouho druhou příčku. „V závěru sezony jsme nedokázaly porazit soupeřky z Rapidu Plzeň, zápasily jsme s jejich výškovou převahou a chyběla nám bezchybná zakončení,“ přibližuje Eva Tomanová, jedna z trenérek.

Oporou domažlického týmu byla blokařka Katka Ledvinová, která podávala spolehlivé a vyrovnané výkony. Základ družstva dále tvořily kapitánka Aneta Volfíková – náhra, Katka Svobodová – náhra, Dana Tran – blok, Eva Trefancová – blok, Martina Vlčková – smeč a Denisa Šimonová – smeč.

Zkušenosti nabíraly dvě nové mladé hráčky Míša Radová (1996) – náhra a Pavlína Schlägelová (1995) – smeč, jejichž hra byla ztížena „nováčkovskou“ trémou.
Bohužel dlouhodobě zraněná nahrávačka Jana Šimáčková mohla sledovat zápasy jen z lavičky, přesto s děvčaty prožívala každý úspěch i neúspěch.

„Třetí místo je určitě úspěch. Chtěly jsme obhájit čtvrté umístění z loňského roku a letošní bronzová medaile tedy předčila očekávání, i když jsme mohly dosáhnout na druhou příčku. Děkujeme všem rodičům za výbornou spolupráci, podporu a fandění,“ dodává Tomanová.

Nyní děvčata volejbalové Jiskry Domažlice čeká jarní sezona okresních soutěží žen na antuce. Po podzimu jsou na prvním místě a jejich cílem je probojovat se výš, do okresního přeboru žen.