Jiskra Domažlice – Skvrňany 3:2 (-25, 25, -20, 16, 7)
Domažličtí se museli obejít bez hlavního smečaře Kubala a zkušeného blokaře Kalíška, kteří nemohli nastoupit z důvodu nemoci, respektive zranění. V základní sestavě je nahradili mladí Pham a Giebl. Úvodní set byl ze strany domácích nervózní a hosté se brzy ujali vedení. Jiskra ve střední části sady zabrala a do koncovky vstupovala s mírným náskokem. Ten ovšem svými chybami promrhala a první set vyhráli hosté, 27:25. Druhý set byl podobný prvnímu, v dresu Domažlic řádili na útoku především blokaři Giebl a Roman, ovšem obrana v poli byla tragická. Přesto Domažličané set získali. Ve třetí sadě si zranil koleno nejlepší hráč skvrňanských Milan Motys (bývalý hráč 1. ligy). Oslabení hosty paradoxně nakoplo a bodová série Plzeňanů rozhodla o výhře ve 3. sadě, 25:20. Za nepříznivého stavu 1:2 na sety došlo na straně Jiskry ke klíčovému střídání, kdy Miroslav Veselý nastoupil na (pro něj netypickou) pozici smečaře. Hra domácích jeho příchodem dostala náboj. Předvedl několik perfektních zákroků v poli a na útoku nezkazil ani jeden balón. Když se k němu přidali probudivší se spoluhráči, nebylo o vítězi pochyb. Čtvrtý set domažličtí vyhráli 25:16, pátý 15:7 a celkově 3:2. „Kluci na hřišti vypadali otráveně a chvílemi se zdálo, že je zápas ani nebaví. Když jsem nastoupil na palubovku, snažil jsem se je povzbuzovat a poctivě pracovat pro tým, především obranou v poli a tím, že jsem se snažil i po špatné nahrávce míč přehrát na druhou stranu a nezkazit,“ hodnotil zápas Veselý.

Sestava: Kupilík O., Roman, Giebl, Nagy, Pham, Niedermayer, libero Pavlík – střídal: Veselý.

Jiskra Domažlice – Skvrňany 3:2 (18, 14, -19, -22, 5)
Do druhého zápasu nastoupili Domažličtí ve stejné sestavě jako v koncovce prvního utkání. Na smeči zůstal klíčový hráč z prvního zápasu Veselý. Soupeř, který měl k dispozici jen šest hráčů, nedokázal v pohodě hrajícím domácím příliš vzdorovat. První dva sety se staly jasnou kořistí volejbalistů Domažlic, kteří se vyvarovali zbytečných chyb, a zdálo se, že bude pokračovat vítězná šňůra druhých zápasů, ve kterých zvítězili hráči Jiskry zatím ve všech odehraných utkáních 3:0. Do koncovky druhé sady nahradil na nahrávce O. Kupilíka jeho mladší bratr Filip. Jenže úvod třetího setu byl ze strany domácích opět tragický. Stav 10:0 pro soupeře byl jasným důkazem, že domácí nezvládli začátek sady. Ani po mnoha pokusech nedokázali složit balon na zem a dali tak příležitost soupeři, aby se dostal zpět do utkání. Do hry se vrátil první nahrávač O. Kupilík, ale hra Domažlic zůstávala dál bez náboje. Pouze v koncovce dokázali zabrat a stáhnout několik bodů, takže konečný výsledek setu nebyl tak hrozivý jako v jeho průběhu, ale vyzněl jasně pro soupeře. Ve čtvrté sadě se oba týmy přetahovaly o vedení až do koncovky, kdy několik chyb volejbalistů Jiskry rozhodlo o tom, že i druhý zápas se bude končit v tie - breaku. Úvod rozhodující zkrácené sady Domažličtí opět zaspali a brzy prohrávali 0:3. Pak ale přišla velká chvíle mladého blokaře Jiskry Honzy Giebla, který pěti body v řadě dokázal otočit vývoj utkání a stal se jednoznačně nejlepším hráčem druhého zápasu. To vyburcovalo domácí a ze stavu 0:3 bylo najednou neuvěřitelných 11:3 pro Domažlice. O výsledku bylo tedy rozhodnuto a Domažličtí tak zvládli oba tie-breaky a připsali si do tabulky další čtyři body.

Sestava: Kupilík O., Roman, Giebl, Veselý, Nagy, Pham, libero Pavlík – střídali: Kupilík F., Niedermayer

V dalším kole přeboru hraje Jiskra na plzeňské Letné. Za čtrnáct dní se představí letos naposled na domácí palubovce v derby s H. Týnem. Utkání se hrají 19. 12. od 10:00 a 13:00 v hale ZŠ Komenského 17.

10. Sokol Spálené Poříčí ⋌14 4 10 0 16:33 18

Další výsledky 13. kolo: Letná - H. Týn 3:0 (22, 18, 22). Union - USK Slavia C 1:3 (-22, -19, 21, -11). Klatovy - USK Slavia B 2:3 (-19, 18, -21, 18, -11). Bílá Hora - Spálené Poříčí 3:1 (-25, 11, 20, 15). 14. kolo: Letná - H. Týn 0:3 (-15, -19, -13). Union - USK Slavia C 3:2 (18, -12, -23, 21, 11). Klatovy - USK Slavia B 2:3 (14, 20,-11, -20, -8). Bílá Hora - Spálené Poříčí 3:2 (27, -19, -20, 18, 8).