Muži Jiskry se utkali s týmem TJ Plzeň – Bílá Hora. Zápasy s tímto soupeřem bývají tradičně velmi napínavé, plné emocí a zvratů. A tak tomu bylo i tentokrát. Soupeř přijel do Domažlic jen v šesti hráčích. Nemožnost střídat se později ukázala jako jeden z klíčových faktorů utkání.

Od prvních míčů se vedení přelévalo mezi oběma týmy. Domácí nebyli od začátku úplně ve své kůži, což vedlo k častým chybám většinou v útočné fázi. Ani soupeř v úvodu neoslnil, přesto si dokázal vybudovat náskok několika bodů. Důležitou roli sehrál v úvodní sadě kapitán Jiskry Zdeněk Nagy, který dělovým servisem dostal tým zpět do hry. První set tak směřoval do dramatické koncovky, ve které nakonec zvítězili domácí. Hosté se více než na hru soustředili na debaty s rozhodčím, čímž si vykoledovali žlutou kartu a tím dali Jiskře bod zdarma. Po krátké chvíli proběhla další bouřlivá diskuze a výpady vůči rozhodčímu, který opět trestal. Následovala červená karta pro hostujícího hráče, která ukončila první sadu ve prospěch domácích.

Ve druhém setu se emoce uklidnily a začal se hrát volejbal. Domažličtí v průběhu setu jen dotahovali, opět se příliš nedařilo v útoku, ani obranou si nedokázali zajistit dostatek bodů. Druhý set tak skončil vítězstvím hostů.

Do třetího dějství Domažličtí pozměnili sestavu, aby nechali odpočinout klíčové hráče. Bohužel střídající volejbalisté nedokázali zachytit úvod setu a brzy prohrávali velikým rozdílem. Během sady se do utkání postupně vrátili hráči základní sestavy, ale už bylo příliš pozdě. Bílá Hora se ujala vedení 2:1 na sety.

Nástup do dalšího pokračování zápasu domácím vyšel na výbornou. V poli několika brilantními zákroky podrželo tým libero Roman Pavlík. Jeho výborný výkon nastartoval celý tým, začalo se dařit i na útoku, který domácí trápil úvodní tři sady. Soupeř sice vzdoroval, ale na některých hráčích se začala projevovat únava. Čtvrtý set skončil jasným vítězstvím Domažlic a šlo se do tiebreaku.

Podle stejného scénáře probíhala i rozhodující sada. Série úspěšných bloků a zákroků v poli rozhodla o zaslouženém vítězství domácích 15:9 a celkově 3:2 na sety.

Druhé utkání bylo za stavu 12:10 ve prospěch domácích přerušeno, když se zranil hostující nahrávač. Protože neměli hosté nikoho na střídačce, zápas skončil kontumací a vítězstvím Jiskry 3:0.

Dařilo se i domažlickým ženám, které v obou zápasech porazily Tachov shodně 3:1.

Jiskra Domažlice: Z. Nagy, O. Kupilík, M. Roman, M. Král, J. Niedermayer, T. Jiránek, libero: R. Pavlík. Střídali: S. Svoboda ml., R. Kortus a K. Trnka

V dalším kole čekají na muže Jiskry dva těžké zápasy na palubovce dosud neporaženého Sokola Skvrňany. Ženy jedou do Bezděkova, který má po prvních kolech na svém kontě dvě porážky.

10. Sokol Plzeň Letná ⋌4 0 4 0 1:12 234:326 4

Výsledky 3. kolo: Slavia C - Letná 3:0 (13, 12, 16). Union - Skvrňany 1:3 (-19, 22, -21, -22). Domažlice - Bílá Hora 3:2 (20, -21, -17, 18, 9). Spálené Poříčí - H. Týn 0:3 (-22, -20, -20). Slavia B - Klatovy 3:0 (19, 21, 17). 4. kolo: Slavia C - Letná 3:0 (16, 16, 21). Union - Skvrňany 0:3 (-13, -8, -9). Domažlice - Bílá Hora 3:0 (10, 0, 0). Spálené Poříčí - H. Týn 3:1 (13, 17, -22, 20). USK Slavia B - Klatovy 3:1 (18, 13, -12, 19).

8. VK Rokycany B⋌ 2 0 2 0 0:6 107:150 2

Výsledky: Domažlice - Tachov 3:1 (-18, 21, 18, 18) a 3:1 (15, 13, -23, 21). Autor: Milan Roman