Dva zástupce má domažlický oddíl v ligových soutěžích. Mužské áčko je již tradičním účastníkem druhé ligy, kterou tuto sezonu hraje již podesáté v řadě. Naopak ženské áčko si po vítězství v krajském přeboru v roce 2020 nyní užívá svou premiérovou druholigovou sezonu. Muži si zatím vedou výborně, jsou na druhém místě tabulky, když jediná dvě utkání prohráli se suverénním béčkem extraligové Příbrami, které nemá v soutěži konkurenci. Ostatních deset zápasů mužské áčko vyhrálo za plný počet bodů. Ženám se rovněž daří skvěle. Do sezony vstupovaly s ambicí získávat jako nováček především zkušenosti, ale zatím jsou překvapením soutěže, když jsou v osmičlenné skupině na výborném třetím místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí VSK ČVUT Praha. Cílem obou družstev je navázat v druhé polovině soutěže na výkony z první části a udržet momentální postavení v tabulce. nejbližší domácí utkání hrají muži i ženy již tuto sobotu 15. ledna - v hale ZŠ Komenského 17 hostí ženy v 9:00 a 13:00 hodin v krajském derby Klatovy, muži hrají od 11:00 a 15:00 hodin proti pražským Modřanům.

Juniorky pod vedením Evy Kortusové hrají krajský přebor a prozatím jsou na druhém místě. V krajském přeboru kadetek působí další domažlické mládežnické družstvo. Svěřenkyně Michaely Benešové jsou po první polovině sezony na třetím místě v šestičlenné tabulce. Juniorky i kadetky se kromě soutěží své kategorie účastní i krajského přeboru druhé třídy žen a okresní soutěže žen, ve kterých sbírají cenné zkušenosti proti starším soupeřkám. Družstvo žákyň vedou Michaela Benešová, Aneta Gieblová a Martina Kubalová a jejich tým je v jedenáctičlenném krajském přeboru zatím na šestém místě. A posledním zástupcem Volejbalu Domažlice v dívčích mládežnických kategoriích jsou dvě družstva mladších žaček, které trénují Aneta Gieblová a Martina Kubalová. Pro mladší žačky se jednalo o první soutěžní zápasy v životě, ale na výkonech žádná nervozita vůbec nebyla znát. Soutěže se účastní třináct družstev a domažlické týmy jsou na krásném pátém a sedmém místě.

V chlapeckých kategoriích Volejbal Domažlice reprezentuje spojené družstvo kadetů a juniorů pod vedením Jana Giebla. V krajském přeboru jsou kluci zatím na druhém místě. Velká část juniorů už sbírá zkušenosti i v mužských soutěžích, v dresu mužského béčka v krajském přeboru mužů.

O nadcházejících dvou víkendech se rozjíždí druhá polovina soutěže pro většinu týmů Volejbalu Domažlice, ve které se budou snažit navázat na výkony v uplynulém roce a nadále se krásným týmovým sportem pod vysokou sítí bavit.

Autor: Ondřej Kupilík