V prvním utkání domažlické hráčky po třech vyrovnaných setech vedly 2:1. Kladno jasnou výhrou ve čtvrtém setu srovnalo na 2:2 a šlo se do tiebreaku. Ten skončil výhrou Domažlic 18:16 (celkově 3:2), když mečbol využila Jana Bultasová, která zablokovala útok nejlepší hráčky soupeřek. Ve druhém utkání to po dva a půl setu vypadalo na jednoznačnou záležitost domácího Kladna, v jejichž dresu zářily především univerzálka a první smečařka. V půlce třetího setu se ale konečně dostaly do tempa i hráčky z chodské metropole a od této chvíle byl na hřišti jen jeden tým. Výborným servisem i obranou Volejbal Domažlice postupně ovládl třetí, čtvrtý i pátý set a vyhrál i druhý zápas 3:2. Domažlické volejbalistky tak získaly proti silnému Kladnu velice cenné čtyři body do tabulky.

Volejbal Domažlice.
O víkendu hrálo pět družstev Volejbalu Domažlice

V sobotu čeká domažlické fanoušky opět pořádná porce druholigového volejbalu. V domácí hale ZŠ Komenského 17 hrají v 9:00 a 13:00 hodin muži s béčkem Karlovarska. Ženy na stejném místě hostí v 11:00 a 15:00 hodin Děčín.

V sobotu hrálo mužské i ženské béčko zápasy krajského přeboru v Plzni proti místnímu TJ Union. Muži vyhrály dvakrát 3:1, ženy dvakrát prohrály 0:3.

V neděli hrály v Klatovech třetí turnaj krajského přeboru juniorky Volejbalu Domažlice. Svěřenkyně Evy Kortusové stejně jako na předchozích turnajích porazily Klatovy 2:1 a podlehly Košutce a Vejprnicím 0:2.

V neděli se v Domažlicích odehrál třetí turnaj letošního ročníku Volejbalových nadějí okresu Domažlice. Opět se ho zúčastnilo 10 družstev z celého okresu. Volejbal Domažlice měl největší zastoupení, když ho reprezentovala čtyři družstva (kadetky, kadeti a dva týmy žákyň).

Volejbalisté a volejbalistky Domažlic.
Volejbalisté získali v lize doma nadílku bodů

Autor: Ondřej Kupilík