Plzeňský celek letos posílil o nejlepší hráčku soutěže Terezu Blumentritovou a zatím měl na kontě pouhé dvě prohry, takže byl favoritem. Domácí hráčky se ale silného soupeře nezalekly. První set sice prohrály v těsné koncovce 26:24, ale druhý už získaly pro sebe 25:19. Bohužel ani druhou vyrovnanou koncovku domažlické volejbalistky nezvládly a po prohře 23:25 prohrávaly 1:2. Čtvrtý set začala opět lépe Plzeň a i přes velkou snahu domácích si udržela vedení až do konce a vyhrála celý zápas 3:1.

Úvodní set druhého utkání byl celkem jasnou záležitostí plzeňského týmu, ale od druhé sady začal výborný výkon domácích ve všech herních činnostech a především na podání. Velký podíl na zlepšeném výkonu oproti prvnímu zápasu měla juniorka Viktorie Červená. Když se k ní postupně přidaly i ostatní domažlické hráčky, byly výsledkem tři vyhrané sety a velice cenné tři body za výhru 3:1 nad silným soupeřem.

Volejbalisté a volejbalistky Domažlic.
Volejbalisté Domažlic venku nebodovali

Muži hostili pražský Prosek a chtěli si spravit chuť po dvou prohrách na půdě lídra tabulky České Lípy. Ale ve druhé lize letos není slabých soupeřů. Výborně bránící hosté vyhráli první a třetí set 25:21, druhý pro sebe urvali domácí 26:24. Od čtvrtého setu Domažlice pozměnily sestavu, mimo jiné na smeč nastoupil šestnáctiletý Václav Seidl, který ve svém mateřském klubu hostuje z Příbrami, kam před sezonou přestoupil a kde hraje tři mládežnické extraligy a probojoval se i do širší nominace národního týmu ve své věkové kategorii. Také on byl jeden ze strůjců obratu, když domácí zdolali bojovný a výborně hrající Prosek 25:22 ve čtvrtém setu, v tiebreaku 15:7 a celkově 3:2.

Ani úvodní set druhého utkání nevyšel domažlickým hráčům dle jejich představ. Prosek znovu výborně přijímal a útočil, především univerzál jejich týmu byl pro domácí téměř neubránitelný, a vyhrál 25:19. Pak ale domácí zlepšili servis a obranu na síti, ve třech vyrovnaných setech hosty zdolali a mohli tak slavit zisk tří bodů za výhru 3:1. Výborný výkon na útoku předvedli v domažlickém dresu především Tomáš Vodička a čerstvý dvojnásobný otec Martin Kiesenbauer. Včetně loňské sezony se jedná o jedenáctou domácí výhru v řadě Volejbalu Domažlice.

Volejbalisté a volejbalistky Domažlic.
Čtyři dvouhodinové pětisetové volejbalové bitvy Domažlic zaujaly

V dalším kole jedou muži i ženy do Kladna a doma se opět představí společně v sobotu 3. prosince, kdy muži v 9 a 13 hodin hostí béčko Karlovarska a ženy v 11 a 15 hodin Děčín.

Úvodní body získalo v neděli béčko žen v krajském přeboru, které doma hrálo s plzeňskou Letnou 3:1 a 2:3 a připisuje si do tabulky čtyři body. Mužské béčko prohrálo ve vyrovnaných zápasech se Skvrňany 1:3 a 2:3 a rovněž získává premiérový bod.

V neděli hrají v hale ZŠ Komenského domácí turnaj junioři vedeni Janem Gieblem. Postupně se utkají s týmy Mirošova, Klatov a Slavie Plzeň. Dívčí družstvo kategorie U18 pod vedením Michaely Benešové hraje svůj první letošní turnaj v neděli ve Vejprnicích.

A týmy mužů a žen klubu Volejbal Domažlice v sezoně 2021/22.
Volejbalisté venku uspěli částečně. V sobotu hrají doma

Autor: Ondřej Kupilík