V prvních dvou setech předváděla domácí Příbram se třemi hráči s extraligovými zkušenostmi velice kvalitní výkon a oba vyhrála. Pak Domažličtí lehce pozměnili sestavu a výbornou hrou otočili zápas. Po setech 25:20, 25:19 a 15:10 si připsali velice cenné vítězství na půdě silného soupeře.

Do druhého zápasu nastoupily oba celky v pozměněných sestavách a mnohem lépe fungovala ta domažlická. Po suverénních výhrách v prvním a třetím setu a zvládnuté koncovce druhé sady se hráči Volejbalu Domažlice radovali z výhry 3:0 a zisku pěti bodů. Díky nim vedou po čtyřech kolech Domažlice tabulku druhé ligy s náskokem tří bodů.

Ženy čekal jeden z nejdelších výjezdů sezony, zápasy v severočeských Chabařovicích. Domácí tým se tradičně drží na nejvyšších příčkách druhé ligy a byl tak jednoznačným favoritem. V prvním zápase však hráčky Domažlic statečně vzdorovaly a za stavu 2:2 rozhodoval až pátý set. V něm byly úspěšnější těsně Severočešky, když vyhrály 15:13.

Druhé utkání už mělo jasný průběh, kdy Chabařovice nedaly hostujícím hráčkám šanci, hlavně díky výbornému servisu, a vyhrály 3:0. Ženy Volejbalu Domažlice tak přivezly ze severu Čech jeden bod. Domažlické volejbalistky jsou po čtyřech kolech šesté se šesti body.

Oba celky se představí doma tuto sobotu 22. října tradičně v hale ZŠ Komenského. Ženy hrají od 9 a 13 hodin proti Tatranu Střešovice B. Muži se utkají od 11 a 15 hodin s TJ Sokol Mnichovo Hradiště.

V neděli 23. října hraje na stejném místě první domácí zápasy také béčko žen. V 10 a 14 hodin hostí v rámci krajského přeboru SK Volejbal Klatovy B.

Autor: Ondřej Kupilík