Chodové ve středních Čechách dominovali, vyhráli oba zápasy (3:1 a 3:0 na sety) a odvezli si domů šest bodů.

Díky importu plného zisku nejdůležitějšího ukazatele tabulky se navíc Domažlice dostaly na průběžné čtvrté místo. O bod před tým plzeňské Slavie, který však má ještě dvě dohrávky na půdě beznadějně posledního Jirkova k dobru. „Celkově jsme maximálně spokojení. Určitě bych zmínil fakt, že jsme do Kladna neměli k dispozici žádného nahravače. Oba, které máme, byli o víkendu na horách. Z toho důvodu jsme si na víkend vzali na hostování Ondřeje Kupilíka z Prahy,“ řekl na úvod vedoucí domažlického družstva Jan Giebl.

„Co se týče prvního zápasu, tak v úvodním setu hráli domácí výborně. Jak na servisu, tak v poli. Všechno se ale zlomilo ve druhém setu za stavu 18:14 pro Kladno. V tu chvíli šel na podání Dan Šulista, který výborným servisem, jež směřoval na prvního smečaře Kladna, zahájil naší dlouho šňůru bodů. Najednou jsme to otočili na 24:18, set se dohrál a dalo by se říci, že tenhle okamžik domácí zlomil, protože třetí ani čtvrtý set už Kladenští moc nevzdorovali,“ hodnotil první duel Jan Giebl.

„Ve druhém zápase jsme byli také nahoře. Nám se dařilo, soupeři moc ne. Kladno nastoupilo v solidní sestavě, mělo v poli několik hráčů se zkušenostmi z extraligy. O to víc si těchto dvou výher ceníme,“ dodal šťastný Giebl.

Další dva zápasy čekají volejbalisty z Domažlic 9. února. To odehrají derby na palubovce USK Slavie Plzeň. Uspějí dvakrát i tam?

Výsledky II. ligy - 23. kolo: Kladno B – Domažlice 1:3 (18, -20, 16, 18) 24. kolo: Kladno B – 0:3 (-22, -16, -24).
Ostatní výsledky: Prosek – Karlovarsko B 3:1 a 3:1, Č. Lípa – Chabařovice 3:1 a 3:0, Netolice – Příbram B 2:3 a 0:3, Jirkov – Plzeň (2. února 2019).

ÚSPĚŠNÉ ŽENY I BÉČKO DOMAŽLIC

Krajský přebor mužů, 17. a 18. kolo: Union Plzeň – Volejbal Domažlice B 1:3 (-19, -23, 9, -20) a 2:3 (14, 24, -24, -23, -8).

Volejbalisté záložního celku Domažlic zavítali ve víkendovém dvoukole krajského přeboru do Plzně, kde změřili síly s domácím Unionem. A cesta do západočeské metropole byla nakonec úspěšná. Chodové zvítězili 3:1 a 3:2 a vybojovali pět bodů.

Krajský přebor žen, 17. a 18. kolo: Union Plzeň – Volejbal Domažlice 3:0 (17, 18, 19) a 2:3 (18, -23, 24, -9, -15).

Na půdě Unionu Plzeň se kromě béčka volejbalových Domažlic představily také ženy, které čekal složitý úkol. Plzeňský tým totiž celou soutěž vede. A to neohroženým způsobem. Jenomže děvčata z domažlického okresu překvapila. První duel sice prohrála 0:3, ale ve druhém zabojovala a získala cenné dva body za výhru 3:2.

„V prvním zápase jsme nebyly moc odvážné. Domácí hrály v útoku výborně, my jsme naopak předvedly špatný výkon v poli,“ litovala Aneta Volfíková, vedoucí domažlických volejbalistek.

„Do druhého utkání jsme šly s tím, že nemáme co ztratit. Hrály jsme odvážně, začaly jsme útočit středem, což nám vycházelo. Dostaly jsme soupeřky pod tlak a nakonec vyhrály 3:2. Velmi cenná výhra,“ byla spokojená Aneta Volfíková.