Další úspěšný víkend za sebou mají volejbalisté Jiskry Domažlice.

Ve třináctém dvojkole na domácí palubovce přivítali volejbalisty plzeňského Unionu. Ten je v průběžné tabulce na posledním místě, zatímco Domažličané se pohybují v jejím středu. I to naznačovalo, jaký průběh budou obě utkání mít.

Po týdenní pauze muži domažlické Jiskry na Union doslova vlétli a první set vyhráli 25:19. Poté ale polevili na síti a dovolili tak soupeři vyhrát druhý set poměrem 19:25. Poté už ale vzali utkání do svých rukou a třetí sadu vyhráli o celých deset bodů, 25:15. Ve čtvrtém setu už domácí šetřili síly a skončil 25:22.

Druhé utkání mělo obdobný průběh. V prvním setu se Union snažil o převrat, který se mu nakonec nepodařil a Domažličané ho vyhráli 25:23. Jiskra vyhrála i zbylé dva, když druhý skončil 25:19 a třetí 25:21.

Domažličané si touto výhrou pomohli a poskočili na čtvrtou příčku, mají stejně bodů jako třetí Bílá Hora. V dalším kole Domažličtí zajíždějí na půdu druhých Skvrňan.

Méně se tentokrát dařilo horšovskotýnskému celku, který na domácí půdě dvakrát podlehl plzeňským Skvrňanům. Tabulkový rozdíl byl vidět už v úvodu, který Plzeňané vyhráli 25:15. Poté se ale Dynamo zvedlo a druhý set prohrálo jen o dva body 23:25 a třetí dokonce vyhrálo 25:16. Rozhodl tak čtvrtý set, ve kterém už domácí na Plzeňany nestačili (19:25).

Horšovskotýnští prohráli i druhé utkání poměrem 1:3, když soupeře z Plzně přehráli jen ve druhém setu (25:20).

Horšovskotýnští v dalším kole zajíždějí na půdu předposledního Spáleného Poříčí, kde se budou snažit předchozí prohru napravit.

Ženy Jiskry Domažlice i tentokrát pauzovaly a už tuto sobotu od 10 a 14 hodin je na domácí palubovce, v tělocvičně ZŠ Komenského 17, čekají Vodní stavby Plzeň, lídr soutěže, na kterého Domažličanky ztrácejí čtyři body.