Muži Volejbalu Domažlice do ní postoupili díky vítězství ve II. lize. Kvalifikace se kromě týmu z Chodska účastní ještě 11. tým I. ligy, TJ ČZU Praha, a vítěz B skupiny II. ligy, TJ Spartak Velké Meziříčí. Právě druhý jmenovaný celek přijel v sobotu do Domažlic.

Domažlice – Velké Meziříčí
1:3 (-19, 22, -19, -20)

Domažličané bohužel kvůli zraněním nebyli kompletní, chyběli smečař Hynek Jelínek a libero Ondřej Mazanec. Přesto začali zápas lépe, při prvním technickém timeoutu vedli 8:3. Poté však přišla série výborných servisů hostujícího univerzála Patrika Indry a rychle bylo srovnáno. Od této chvíle získali hráči VelMezu sebevědomí a výborným servisem a následnou obranou vybojovali několikabodový náskok, který udrželi až do konce.

Druhý set zahájili lépe hosté a vypadalo to, že si jdou pro zisk další sady. Domažličtí se však i díky střídáním dokázali držet na dostřel a za stavu 21:19 přišel na servis výborně hrající univerzál Domažlic Zbyšek Jelínek. Tomu se podařilo rozvrátit hostující přihrávku, tím pádem si volejbalisté z Vysočiny přestali věřit na útoku a najednou vedli domácí 23:21. Překvapení hráči Velkého Meziříčí na to již nebyli schopni zareagovat a po výhře Domažlic 25:22 byl stav setů vyrovnaný 1:1.

Ve třetím dějství hosté suverénně ztrátovali, ovšem často kazili podání a díky tomu si svou ztrátu držely i Domažlice. Až do druhého technického timeoutu bylo skóre vyrovnané, pak ovšem přišel na servis hostující blokař Pospíchal a pěti servisy v řadě včetně dvou es získal pro Spartak vedení 21:15, čímž prakticky set rozhodl. Po výhře 25:19 tak borci z Vysočiny vedli 2:1.

Čtvrtou sadu začali nabuzení hráči Velkého Meziříčí velkým tlakem na servisu, kterým získali čtyřbodové vedení. Po vystřídání liber se výkon domácích stabilizoval, podporováni skvělým publikem se snažili náskok hostů stáhnout, ale bohužel se na více než dva body výborně hrajícímu Velkému Meziříčí nepřiblížili. Výsledkem bylo vítězství Spartaku 25:20 a celkové 3:1.

Hosté se prezentovali moderním pojetím volejbalu, odvážně podávali, hráli velice rychle a jejich vítězství bylo zasloužené. Rozdílovými hráči byli kapitán Velkého Meziříčí Jan Kučera a reprezentační univerzál Patrik Indra. Domažličtí volejbalisté bojovali, bohužel jim chyběla přesnější přihrávka a razantnější servis, aby mohli mladíkům z Vysočiny vzdorovat více. V těchto činnostech citelně chyběli zranění Mazanec a H. Jelínek.

Vzhledem ke kvalitnímu výkonu Velkého Meziříčí v Domažlicích je velkým překvapením nedělní výsledek druhého kola kvalifikace, kdy hrál VelMez v Praze proti ČZU. Pražané jednoznačně zvítězili 3:0.

„Nelze nikomu z nás upřít snahu, ale chyběl nám někdo, kdo by podal nadprůměrný výkon, jako smečař a univerzál hostů. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří vytvořili výbornou atmosféru, hodnou prvoligové kvalifikaci. Teď je naše situace velice komplikovaná, musíme uspět v sobotu a v neděli proti ČZU, ale uděláme pro to maximum. Všechny diváky zvu na nedělní domácí zápas, kdy se naposledy v sezoně představíme doma,“ říká kapitán Martin Kiesenbauer.

Volejbalisty v sobotu ve 14:00 hodin čeká utkání v pražském Suchdole s ČZU. V neděli se pak se proti stejnému soupeři představí naposledy doma. Nedělní utkání začíná v 17:00 hodin v hale ZŠ Komenského 17 a všichni fanoušci volejbalu jsou zváni! (oku)