Kvalifikace se hraje systémem každý s každým doma-venku, tudíž Volejbal Domažlice odehraje čtyři utkání, z toho dvě doma. Postupují první dva celky. První domácí zápas čeká Chody již v sobotu, kdy do Domažlic přijede Spartak Velké Meziříčí.

První soupeř Volejbalu Domažlice, Velké Meziříčí, je vyhlášený výbornou prací s mládeží. Spartak je volejbalovým centrem Vysočiny a patří mezi nejúspěšnější české kluby v mládežnických kategoriích. Hlavním trenérem VelMezu je Petr Juda, úspěšný trenér mládežnických reprezentačních výběrů a mimo jiné také vedoucí Úseku mládeže a vzdělávání trenérů Českého volejbalového svazu. Právě on vychoval na Vysočině spoustu špičkových volejbalistů. VelMez chce uspět i v mužské kategorii, letos suverénně vyhrál B skupinu II. ligy, když za celou sezonu prohrál jen tři utkání. A netají se ambicemi na postup do první ligy. Tento celek z Vysočiny je tvořen především mladými talentovanými odchovanci, z nichž nejvíce vyčnívá univerzál Patrik Indra, juniorský reprezentant a velká naděje českého volejbalu. Domažličtí diváci ho mohli již vidět v dresu Chocně v loňské sezoně, kdy předvedl výborný výkon. S Velkým Meziřícím se domažličtí volejbalisté utkají v sobotu 1.4. doma a v sobotu 15.4. na Vysočině.

Druhým soupeřem v kvalifikaci je TJ ČZU Praha, zkušený celek, který v minulých sezonách vždy bojoval na špici první ligy, ale letos mu nevyšel úvod soutěže. Poté sice své soupeře dotáhl, ale nakonec skončil na 11. místě, což mu přisoudilo místo v baráži. Tento pražský tým sídlící na Suchdole trénuje bývalý reprezentační trenér mužů i žen, Pavel Řeřábek. Klíčovými hráči jsou bývalý extraligový smečař Miloslav Marel a Michal Novák, který patří mezi nejlepší prvoligové univerzály. S ČZU se Domažlice utkají v sobotu 8.4. v Praze a v neděli 9.4. v 17:00 v Domažlicích.

„Oba soupeři jsou velice silní a oba mají zájem v kvalifikaci uspět. My máme výhodu, že začínáme doma a že nejsme pod tlakem. Kvalifikace je pro nás nadstavba úspěšně sezony. Nicméně necháme na hřišti vše a pokusíme se těžké soupeře zdolat. Pevně věřím, že nám pomůže hala plná skvělých fanoušků, které tímto srdečně zvu,“ říká nahrávač Filip Kupilík.

Sobotní utkání s Velkým Meziříčím začíná v sobotu 1.4. v 17:00 v hale ZŠ Komenského 17.
(oku)