V prvním utkání ale domácí statečně vzdorovali. První set sice jednoznačně vyhráli hosté, ale pak Sokolov srovnal na 1:1 díky vyhrané koncovce. Další dva sety si vždy udržovali mírné vedení Domažličtí, nicméně Sokolov stále dobře bránil na síti a v poli a držel se na dostřel. Obě koncovky si ale zkušenější domažlický tým pohlídal a zvítězil 3:1.

Ve druhém utkání už byli hosté jasně lepší, domácí hodně chybovali, nedařilo se jim na podání ani na útoku. Volejbal Domažlice zvítězil 3:0 a připsal si do tabulky plný počet šesti bodů.

Ženské áčko čekaly hned na úvod druhé části soutěže klíčové duely na půdě Sokola Žižkov B. Domažlické hráčky neponechaly nic náhodě a pražské soupeřky porazily dvakrát 3:0 a stejně jako muži tak přivezly plný počet šesti bodů. Díky těmto výhrám se Volejbal Domažlice vzdálil sestupovým pozicím a bude moci v dalších duelech zabojovat o posun tabulkou vzhůru.

V sobotu 21. ledna čekají obě druholigová družstva domácí zápasy proti celkům z čela tabulky. Muži hostí v hale ZŠ Komenského loňského vítěze VK EuroSitex Příbram B (v 9:00 a ve 13:00 hodin). Ženy hrají na stejném místě v 11:00 a v 15:00 proti druhému týmu tabulky TJ Slovan Chabařovice.

V sobotu hrálo také béčko žen, které doma v rámci krajského přeboru hostilo Kladruby. Soupeř v obou duelech ukázal svou kvalitu a zvítězil 3:0. V neděli hrály domácí turnaj krajského přeboru dívky v kategorii U18. Svěřenkyně Michaely Benešové porazily 2:0 Vejprnice a ve vyrovnaných duelech těsně podlehly Letné 1:2 a Šťáhlavům 0:2. V tabulce jsou na třetím místě se ztrátou jednoho bodu na druhou příčku. V neděli také hráli svůj turnaj kadeti, které čekal turnaj v Mirošově. Svěřenci Jana Giebla opět předvedli bojovné výkony, ale na vítězství proti starším a zkušenějším soupeřům z Plzně, Mirošova a Klatov, to zatím nestačilo.

Autor: Ondřej Kupilík