Domažličtí bohužel nevstoupili do zápasu tak, jak by se od druhého týmu loňské sezony očekávalo. V úvodu se vůbec nedařilo na příjmu a ani v útoku si volejbalisté Jiskry často nevěděli rady. Vyráběli jednu chybu za druhou a domácí si tak vytvořili dostatečný náskok, který si bez problému pohlídali až do konce setu, ve kterém zvítězili rozdílem devíti bodů. Ve druhé sadě přece jen volejbalisté Domažlic zabrali a vrátili se tak do utkání. Začalo se dařit v útoku a příjem se zlepšil natolik, že nahrávač mohl do útoku občas zapojit středové hráče, kteří se v prvním setu příliš nemohli dostat do hry. V závěru hráči Dynama mohutně stahovali náskok Jiskry, který se po chvíli ztenčil na rozdíl několika bodů, ale Domažličtí nakonec své vedení uhájili a set vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů.

Ale v dalších dvou setech už volejbalisté Jiskry nedokázali navázat na úspěch ve druhé sadě a jejich výkon šel opět dolů. Nedařilo se bránit nejlepšího hráče Dynama, a když k tomu připočteme nespočet chyb v útoku a na servisu, jen těžko mohli hráči Jiskry doufat ve vítězství. H. Týn hrál zkušeně, dokázal zachránit spoustu těžkých balonů, které naopak končily na straně Jiskry. Výborné publiku hnalo své hráče, kteří v dalších dvou setech s přehledem zvítězili a připsali si první vítězství v sezoně.

Do druhého utkání nastoupila Jiskra v pozměněné sestavě. Na blok přišli M. Veselý a K. Trnka. Smeč přišel posílit J. Niedermayer. Změna sestavy se vydařila. Od úvodu se výrazně zlepšil příjem, kde výbornou práci odvádělo libero R. Kortus. Lepší přihrávka hostů se okamžitě projevila také v útoku, najednou měli navrch Domažličtí a začali v zápase dominovat. Na nejvytíženějších hráčích Dynama se začala projevovat únava a jejich útoky nebyly zdaleka tak nebezpečné, jako v prvním utkání. Domažličtí si průběh druhého zápasu pohlídali a zvítězili ve třech setech. 3:0.

V dalších kolech se Jiskra utká na domácí palubovce s volejbalisty Bílé Hory. Utkání se hrají v neděli 16. října v hale ZŠ Komenského 17 od 11:00 a 15:00. Domácí utkání hrají v neděli na stejném místě i domažlické volejbalistky, které začínají v 9:00 a 13:00. Všichni příznivci volejbalu jsou srdečně zváni.

10. TJ Plzeň Letná ⋌2 0 2 0 1:6 140:176 2

Výsledky 1. kolo: USK Slavia B - USK Slavia C 3:0 (23, 21, 20). Spálené Poříčí - Klatovy 2:3 (25, -16, -19, 22, -11). H. Týn - Domažlice 3:1 (16, -23, 20, 21). Bílá Hora - Union 3:1 (22, -25, 26, 20). Skvrňany - Letná 3:0 (22, 15, 15). 2. kolo: USK Slavia B - USK Slavia C 3:1 (-23, 20, 21, 20). Spálené Poříčí - Klatovy 3:2 (22, 16, -28, -23, 13). H. Týn - Domažlice 0:3 (-22, -20, -18). Bílá Hora - Union 3:1 (21, -24, 21, 22). Skvrňany - Letná 3:1 (18, -26, 23, 19).