Union Plzeň - Jiskra Domažlice 3:1 (21,-22,16,21)
3:1 (21,22,-21,23)

V úvodních zápasech nového roku zavítala Jiskra na palubovku plzeňského Unionu, se kterým v minulých ročnících nikdy neprohrála. Jako každá série i tato musela jednou skončit. Domažličtí nastupovali bez Giebla, O. Kupilíka, kteří si plnili povinnosti v extralize juniorů, respektive I. lize mužů, a dlouhodobě zraněného Veselého. I bez nich chtěli hosté protivníka ze spodku tabulky dvakrát porazit. Nepodařilo se to ani jednou. Domácí Union těžil především z výškové převahy a dobré obrany v poli, hosté naopak produkovali množství chyb na útoku a celkový projev hry byl nepřesvědčivý, takže Plzeňané mohli slavit dvě vítězství v poměru 3:1.

Jiskra Domažlice - TJ Klatovy 0:3 (-21,-23,-22)
3:1 (-19,19,27,20)

Plzeňské zaváhání chtěli hráči Domažlic napravit hned týden poté v domácích utkáních proti Klatovům. Ty byly jedním ze tří týmů, které dokázaly Jiskru porazit v první půlce sezony. Bohužel se jim to podařilo i tentokrát. Hosté předváděli volejbal bez chyb, opřený o výbornou obranu v poli a trpělivou hru na útoku, zatímco Jiskra navazovala na výkon z Unionu. Hráči v jejím dresu opět přesně trefovali lajny hřiště, ale bohužel basketbalového nebo i házenkářského, které jsou o dost větší než to volejbalové, takže rozhodčí musel často signalizovat po útoku z ruky Domažlických aut. To byl asi hlavní důvod, proč Jiskra všechny tři koncovky prohrála a Klatovští tak mohli slavit výhru 3:0. V dresu vítězů hrál nejlépe kdyňský odchovanec Ondřej Mazanec, který v poli předváděl skvělé zákroky a tomu spolehlivě útočil i přijímal. Ve druhém zápase už Jiskra začala konečně předvádět volejbal, jakým se prezentovala v minulém roce. Dobré bloky, kvalitní podání a k tomu snížení počtu chyb na útoku přinesly ovoce a domažličtí volejbalisté tak mohli poprvé v roce 2011 okusit chuť vítězství, a to v poměru 3:1. Doufejme, že nezůstane osamocené.

Bílá Hora - Jiskra Domažlice 3:0 (23,17,17)
3:2 (-20,16,20,-21,9)

V sobotu 29. ledna zavítali Domažličtí opět do Plzně, tentokrát na Bílou Horu. Na půdě tohoto týmu Jiskra ještě nikdy nevyhrála. Každá série jednou skončí, tato však trvá dál i po tomto dvoukole. Absentéry v sestavě opět byli Veselý, Giebl a O. Kupilík a k nim se přidal ještě Kubal a Kalíšek. Naopak před tímto zápasem soupisku Jiskry posílil Tomáš Jiránek, který přišel z prvoligové USK Slavie Plzeň. Bohužel ani on nedokázal zabránit vítězství Bílé Hory v prvním zápase v poměru 3:0, kdy hosté nedokázali najít recept na zkušenou hru domácích. Ve druhém zápase se přesunul z postu libera na smeč R. Pavlík a hru Jiskry značně oživil. Hrálo se vyrovnané utkání, které dospělo až do tie-breaku. V něm Domažličtí ještě vedli 6:4, ale poté už otěže 5. setu převzali domácí a dokráčeli k těsné výhře.

Jiskra má tedy po šesti zápasech druhé části bilanci 16 vítězství a osm porážek a je stále na druhém místě tabulky, její konkurenti na čele tabulky totiž zažili podobně černý leden. První Slavie Plzeň B i třetí Slavie Plzeň C vyhrály také pouze jednou. Mají však dva zápasy k dobru.

Další zápasy čekají volejbalisty v neděli v domácí hale ZŠ Komenského 17, kdy hostí poslední tým tabulky ze Spáleného Poříčí. Přijďte se podívat, jestli Jiskra konečně prolomí smůlu a poprvé v novém roce vyhraje oba zápasy. Začátky utkání jsou naplánovány na 11:00 a 15:00. V neděli hrají na ZŠ Komenského 17 i ženy Jiskry. Začínají v 9:00 a 13:00 a jejich soupeřkami budou hráčky Letné.