Jiskra Domažlice- Bílá Hora 3:2 (21, 27, -23, -25, 14)
Od úvodního hvizdu rozhodčího dělali Domažličané vše proto, aby nepřišli o letošní domácí neporazitelnost. Nejvíce se činili kapitán Nagy a blokař Roman, kteří tvrdým podáním dělali soupeři problémy. I závěr první sady si volejbalisté Jiskry pohlídali a zvítězili 25:21.

Druhý set byl vyrovnanější. Bílá Hora začala lépe přijímat podání a z toho vycházela větší úspěšnost v útoku. Přesto je domácí dokázali ve vyrovnané koncovce porazit a po vítězství 29:27 vedli 2:0 na sety. Třetí sada byla podobná té předchozí, k vidění byla vyrovnaná hra plná dlouhých výměn. S blížícím se koncem setu stoupala nervozita, zejména na straně hostů, často se hádali s rozhodčím, snažili se provokovat domácí nadávkami. Možná i kvůli tomuto nesportovnímu chování se jim podařilo třetí set vyhrát 25:23 a vrátit se do utkání. Domažličany ovšem prodloužení nerozhodilo. Ve střední části čtvrté sady si vybojovali náskok čtyř bodů (21:17) a už se zdálo, že utkání dovedou do vítězného konce. Poté ovšem přišel zkrat, kdy nedokázali několik výměn uhrát bod svým útokem, k tomu se přidalo zkažené podání a výsledkem byla ztráta téměř vyhraného setu. Rozhodoval tedy zkrácený set, tie-break. Ten byl dramatický a domácí po většinu sady tahali za kratší konec. Za stavu 13:11 pro Bílou Horu se ale vzchopili, sadu otočili a zvítězili 16:14.

Jiskra Domažlice: Kubal, Niedermayer, Kalíšek, Roman, Nagy, O. Kupilík, libero: Pavlík.

Jiskra Domažlice - Bílá Hora 3:0 (14, 18, 23)
Před druhým zápasem nahradil v dresu Jiskry na bloku Miroslav Veselý Václava Kalíška. Hosté změn udělali několik a to bylo společně s jejich psychickou labilitou (žlutá karta za nesportovní chování) příčinou snadného vítězství Domažlic v prvním setu, 25:14. Druhá sada byla opět snadným soustem Jiskry, 25:18. Do třetího setu dostali na straně domácích šanci dva kadeti, Pham a Giebl, kterým uvolnili místo Nagy a Roman. Soupeř se pokusil svojí hru oživit také dvěma střídáními. To se mu podařilo, ale proti v pohodě hrajícím domácím to nestačilo. Jiskra vyhrála třetí set 25:23, celý zápas 3:0 a poprvé získala proti Bílé Hoře 4 body za dvě výhry.

Základem úspěchu Jiskry byl výborný příjem plachtícího podání hostí. Hlavním přijímajícím hráčem je v každém týmu libero a za Jiskru na tomto postu hraje Pavlík. „Bílá Hora je nepříjemný soupeř ve všech faktorech, mají těžké podání, dobře blokují, za žádného stavu se nevzdávají. Proto jsem rád, že se nám podařilo je v obou zápasech přehrát. Důležité bylo, že jsme se s nimi nepouštěli do hádek a hráli jsme si svoji hru. Teď musíme na domácí vítězství navázat ve Spáleném Poříčí,“ poznamenal Pavlík.

Jiskra Domažlice: Kubal, Niedermayer, Veselý, Roman, Nagy, O. Kupilík, libero: Pavlík - střídali: Giebl, Pham.

O víkendu mají volejbalisté Jiskry volno, krajský přebor pokračuje až 6. listopadu, kdy Jiskra hraje od 10:00 a 14:00 na půdě Spáleného Poříčí.