J. Domažlice – Jablonec n. N. 1:3 (25,-21,-17,-21)
První set měli domácí až do koncovky pod kontrolou. V závěru sady kvůli několika chybám na příjmu a útoku o vedení přišli, štěstí se však nakonec přiklonilo na jejich stranu – 27:25. Bohužel v dalších setech pokračovalo trápení Jiskry z konce úvodní sady. Podání bylo neúčinné, na útoku až příliš chyb. Hosté naopak hráli trpělivě, výborně blokovali, v čemž vynikal především Delgado. Jablonečtí také spoustu balónů chytili v poli a na útoku nijak neriskovali, stačilo jim přendat balón na polovinu Jiskry a počkat na chybu domácích. Všechny další tři sady měly ve střední části podobný průběh, když si Jablonec vybojoval několikabodové vedení. Ve druhé a čtvrté sadě Jiskra ještě dokázala srovnat na 21:21, pak ovšem znovu přišlo několik chyb a bylo hotovo. První utkání tak zaslouženě vyhrála severočeská Bižuterie 3:1.

J. Domažlice – Jablonec n. N. 3:0 (22,16,20)
Do druhého zápasu se prohodili na svých postech plzeňské posily Domažlic, Vojtěch Šebek se přesunul na smeč a Jakub Brabec na post univerzála. A na nahrávku nastoupil Filip Kupilík. Stejně jako v prvním zápase i do úvodní sady utkání druhého domácí vlétli a vytvořili si náskok několika bodů, který udrželi až do koncovky – 25:22. Ve druhém setu byla hra vyrovnaná až do stavu 10:10. Pak zaznamenal tři esa Brabec a to domácí nakoplo. Hra Jiskry šlapala a výsledkem bylo jednoznačné vítězství – 25:16. Domažličtí vedli 2:0 na sety, ale se ziskem jen jednoho bodu se spokojit nechtěli. Nepolevili proto ani v setu třetím, který také vyhráli, a získali důležité tři body!
„Před těmito zápasy jsme nebyli ve snadné pozici, kvůli porážkám v Sokolově se nám přiblížilo pásmo sestupu, navíc jsme věděli, že Jablonec a Mladá Boleslav, se kterou hrajeme příští týden, jsou zkušení soupeři. První zápas jsme začali dobře, bohužel potom jsme začali vyrábět moc nepřesností a chyb, které nás stály zisk nějakého bodu. Je to škoda, minimálně bod jsme urvat mohli, kdybychom hráli trošku zodpovědněji. Ale to je úděl našeho mladého týmu. Druhé utkání už bylo perfektní, téměř vše fungovalo tak, jak by mělo. Chtěl bych poděkovat divákům za podporu, moc si jejich fandění vážíme," okomentoval zápasy s Jabloncem Vojtěch Šebek, pro kterého to byly první domácí zápasy po návratu ze studijního pobytu v Portugalsku.

Jiskra se aktuálně nachází na 7. pozici s desetibodovým náskokem na sestupovou devátou příčku. V příštím kole zajíždí na půdu druhého týmu tabulky VK Prasyl Mladá Boleslav. Další domácí zápasy čekají Jiskru až v sobotu 8. 3., kdy se v 10:00 a 14:00 utká s jihočeskými Netolicemi.⋌(oku)

Sestava Jiskry: Giebl, Roman, Škorvánek, Šebek, Brabec, Pham, Kohout, O. Kupilík, Kortus, F. Kupilík. Libero: Pavlík.

10. Lokomotiva Liberec I⋌ 26 7 19 0 33:64 22

Výsledky: Domažlice – Jablonec n. N. 1:3 (25, -21, -17, -21) a 3:0 (22, 16, 20), Modřany – M. Boleslav 3:2 (-21, 26, 18, -12, 11) a 3:0 (21, 15, 24), Ervěnice – Turnov 0:3 (-20, -21, -25) a 2:3 (-22, 19, 24, -18, -14), Netolice – Chabařovice 1:3 (19,-21,-25,-23) a 2:3 (23, -27, -21, 18, -11), Liberec – Sokolov 1:3 (18,-24,-21,-19) a 3:0 (21, 22, 20).
Příští utkání So 15.02.: M. Boleslav – Domažlice (10.00 a 14.00).