Tým Slovanu má letos k dispozici dva hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, smečaře Petra Pěkného a univerzála Karla Kindermanna. Oba loni s domažlickým Ondřejem Kupilíkem hráli za extraligové Ústí.

Domažlice – Chabařovice 3:2 (17, 21, -22, -20, 9)
V kádru Domažlic pro první zápas chyběli kapitán Zdeněk Nagy, smečař Michal Pham a blokař Milan Roman. Přesto dokázali domácí v úvodu utkání zaskočit Chabařovice svou bojovností a skvělým útokem ze všech herních pozic. Hostům se pod tlakem nedařilo, a tak Domažlice snadno získaly první sadu. V druhém setu se hrálo podobně a domácí opět vyhráli. Zlom nastal ve třetí sadě, když u domácích přestala fungovat souhra nahrávače se středovými hráči, následkem toho měli krajní smečaři těžší útočné pozice a pod tlakem také chybovali. Přesto byla koncovka setu vyrovnaná, ale hosté měli větší štěstí a vyhráli 25:22. Ve čtvrtém setu se hra Domažlic nezlepšila a bohužel opět vyhrály Chabařovice. Následoval tie-break, ve kterém se hrálo o to, kdo získá bod navíc. Hra byla vyrovnaná až do stavu 8:8, ale pak se projevila touha domácích prolomit nelichotivou bilanci čtyř prohraných tiebreaků v řadě. Chabařovicím nedali v koncovce šanci a vyhráli 15:9.

Domažlice – Chabařovice 1:3 (-10, -21, 18, -21)
Do druhého zápasu již nastoupil Milan Roman na blok a Michal Pham netradičně na post univerzála místo chybějícího Nagyho. Hostům oproti prvnímu zápasu chyběl Karel Kindermann a do hry pustili druhého nahrávače. Začátek zápasu se domácím vůbec nepovedl a prohráli vysoko 25:10. Po tomto debaklu vystřídal na smeč Martin Kiesenbauer mladého Kohouta. Druhý set byl o poznání lepší, ale na výhru to opět nestačilo. Ve třetí sadě Domažlice vykřesaly naději, když na post nahrávače do koncovky střídal Vaňourek Kupilíka a po vyrovnaném boji i díky této změně domácí Jiskra vyhrála. Ve čtvrtém setu se začalo opět s Vaňourkem na nahrávce, ale hosté si vybudovali malý náskok a domácí nedokázali otočit jedno postavení. V tu chvíli následovalo taktické střídání nahrávače Kupilíka za univerzála do zadní pozice a díky tomu Domažlice dokázaly stáhnout náskok. Za stavu 21:21 se domácí opět dostali do tohoto smolného postavení se dvěma předními smečaři. První šanci na otočení měl Giebl, který nesložil smeč, a hosté útokem na zadní lajnu otočili na 22:21, poté Vaňourek dvakrát vedl útok přes smečaře Phama, který byl zablokován. Poslední rozehru už si Chabařovice pohlídaly a vyhrály 25:21. ⋌(jgi)

Jiskra Domažlice: M. Škorvánek, M. Pham, R. Kohout, R. Kortus, F. Kupilík, T. Vaňourek, R. Pavlík, M. Roman, J. Giebl, M. Kiesenbauer.

10. Lokomotiva Liberec I⋌ 24 6 18 0 29:61 19

Výsledky: Sokolov – Domažlice 3:0 (19,22,26) a 3:1 (-24,26,17,23). M. Boleslav – Jablonec n. N. 2:3 (21,-14,-16,21,-11) a 3:0 (18,24,24). Chabařovice – Liberec 1:3 (18,-22,-23,-17) a 3:0 (13,28,23). Turnov – Netolice 3:1 (-17,24,18,19) a 3:0 (27,22,19). Modřany – Ervěnice 3:1 (19,-21,22,23) a 3:1 (29,26,-12,22).

Příští utkání So 08.02.: Domažlice – Jablonec n. N. (10.00 a 14.00).

8. TJ Jiskra Domažlice B⋌ 16 2 14 0 16:44  8

Výsledky: Mirošov – Domažlice B 3:0 (20,14,15) a 3:0 (14,17,21).
Příští utkání So 01.02.: Skvrňany – Domažlice B (12:00 a 16:00).

8. TJ Jiskra Domažlice B⋌ 16 2 14 0 18:45  8

Výsledky: VK Rokycany B – Jiskra Domažlice 3:0 (23,24,15) a 3:1 (12,-23,16,19).
Příští utkání So 01.02.: Skvrňany – Domažlice (10:00 a 14:00)

Kadetky

1. VK Rokycany ⋌6 5 1 0 10:3  14
2. SK Volejbal Klatovy ⋌6 4 2 0  8:4  12
3. TJ Jiskra Domažlice ⋌6 3 3 0  7:6  10
4. rozpis druzstva ⋌0 0 0 0 0:0 0
5. SKP Rapid Sport Plzeň ⋌6 0 3 3  0:12 -3

Příští utkání Ne 23.02.: 10:30 Klatovy – Domažlice, 15:30 Rapid – Domažlice, 17:30 Domažlice – VK Rokycany.

Juniorky

1. TJ Jiskra Domažlice ⋌6 6 0 0 18:7  15
2. TJ Sokol Kladruby ⋌6 3 3 0 14:12 10
3. SKP Rapid Plzeň ⋌6 0 6 0  5:18  2

Výsledky: Rapid – Domažlice 0:3 (-13,-15,-11), Domažlice – Kladruby 3:2 (18,-28,25,-19,8).
Příště Ne 09.03.: 11:00 Domažlice – Kladruby, 13:00 Rapid – Domažlice.