Hráči a hráčky byli rozděleni do dvou skupin podle věku, v mladším družstvu byli především žáci a žákyně, ve starším trénovaly kadetky. U žáků se dbalo hlavně na zlepšení individuálních činností, jakými jsou odbití prsty, bagr, útočný úder a podání. U starší kategorie se trenéři zaměřili i na sehrávání a na naučení nových herních variant, z nichž nejdůležitější bylo trénování hry na dvě zadní nahrávačky.

Tréninky se z větší části odehrávaly na antukových kurtech v areálu Srubu. Fyzickou přípravu mladí volejbalisté absolvovali i v okolních lesích a na babylonském koupališti. Kromě tréninků, které měli každý den tři až čtyři, se účastníci soustředění utkali i mezi sebou v turnaji trojic. Na začátku kempu byli rozděleni do devíti trojic a po celou dobu soustředění probíhal turnaj systémem ´každý s každým´. Vítězem se stala trojice Lenka Hornová, Tereza Hájková a Šárka Jarkovská.

Všichni trenéři jsou s průběhem soustředění velice spokojeni. „Soustředění určitě považuji za povedené. Myslím, že všichni účastníci zde zlepšili své volejbalové dovednosti a věřím, že se jejich progres ukáže i v sezoně. Chtěl bych poděkovat své ženě Aleně, Pavlíně Berkové a Bože Váchalové za to, že tady strávily celé čtyři dny a dohlížely na průběh soustředění. Poděkování patří i Kačce Ledvinové a Filipovi Kupilíkovi, kteří sem dojížděli a připravovali našim nadějím tréninkové jednotky. A velký dík patří i personálu Srubu, který se o nás po celé soustředění výborně staral," shrnul své dojmy hlavní trenér mládežnických kategorií oddílu volejbalu Pavel Kupilík.⋌ (oku)