Novou tváří týmu je nahrávač Tomáš Vaňourek, který má nahradit odchozí stálice na nahrávačském postu Ondřeje a Filipa Kupilíkovi. Filip Kupilík neodolal vábení extraligových Českých Budějovic. Ondřej se rozhodl po loňském neúspěchu v kvalifikaci o I. ligu přestoupit do prvoligového týmu MFF Praha, za který bude hrát i loňská posila Domažlic H. Jelínek.

Oproti předcházejícím ročníkům Českého poháru se letos základní skupina skládala pouze ze tří účastníků z I. či II. ligy. Celkově bylo šest skupin, a všech šest vítězů se může ve 2. kole těšit na extraligové soupeře. Skupina A se skládala z Domažlic, druholigové Plzně a prvoligových Dobřichovic. Dobřichovice byly pořadatelem.

V úvodním utkání Dobřichovice porazily Plzeň 3:1. Poté došlo na krajské derby mezi Plzní a Domažlicemi. V první sadě se od stavu 8:8 ujali kormidla hry domažličtí volejbalisté a v poklidu dokráčeli k zisku setu 25:17. Klíčová byla koncovka druhé sady, ve které Chodové polevili na útoku, a hráči Plzně dokázali vyhrát koncovku 27:25. Právě obrana byla rozhodujícím faktorem třetí a čtvrté sady. Zatímco Plzeň spolehlivě blokovala a zpracovávala nadražené balóny v poli, Domažlice bránily špatně a do pohody z prvního setu se nedokázaly dostat. Zbylé dvě sady skončily shodně 25:22 ve prospěch Slavie, a tak Plzeň ukončila vzájemnou šestizápasovou sérii výher Domažlic.

Do utkání s Dobřichovicemi vstoupili Chodové se snahou potrápit prvoligového soupeře, ale tvrdý a jistý servis domácích rychle rozmetal jejich naděje, a do druhého technického time-outu se odcházelo za stavu 16:3. Po zbytek setu se naštěstí domažličtí volejbalisté zmátořili, odvrátili hrozbu nelichotivého jednociferného výsledku, ale prohráli 25:15. Zbylé dva sety se hra hostů zlepšila, ale na přesné dobřichovické útoky, hrané až k zadním lajnám, a zmiňovaný servis recept nenašli. Dobřichovice tak zaslouženě vyhrály celý turnaj a v příštím kole se utkají s extraligovým Ústím nad Labem.

„Celý turnaj bohužel neprobíhal podle našich představ. Kazili jsme jednoduché servisy ze země, trápili jsme se na bloku i na útoku. Celkově jsme působili nervózním dojmem a v těžkých situacích jsme si nedokázali pomoct. Pozitivem je úspěšné zapracování nového nahrávače, který své předchůdce nahradil výborně, soupeře trápil servisem a útoky nám připravoval často na jedny ruce. Perfektně mu vycházela především souhra na středu s kapitánem Martinem Kiesenbauerem,“ zhodnotil utkání bývalý hráč Plzně a v současnosti jeden z tvůrců domažlických tréninků Jan Ekstein. (jgi)

Sestava Domažlic: Martin Kiesenbauer, Jan Giebl, Tomáš Vaňourek, Ruda Kortus, Tomáš Kubal, Jan Ekstein, Michal Pham, Milan Škorvánek, Zbyšek Jelínek, Martin Schröpfer, Ondřej Mazanec.