Pátou sezonu budete oporou Volejbalu Domažlice v ligových soutěžích, ale z Chodska nejste. Jak jste se mezi domažlické volejbalisty dostal?
„S některými kluky z Domažlic jsem se poznal během čtyř let strávených ve Slavii Plzeň, kde jsme společně hráli mládežnické extraligy. Takže když jsem se v devatenácti rozhodoval co dál, Domažlice mi daly šanci zahrát si druhou ligu a pro mě to byla jasná volba."

Jak se vám v Domažlicích líbí, co se týče volejbalu i všeho ostatního?
„V Domažlicích jsem se rychle zabydlel. Kluci v týmu jsou super, Domažlice mi rychle ukázali a musím říct, že se mi hodně líbí město i okolní krásy, jako například vyhlídky na Vavřinci, Baldově nebo Výhledech."

Kde a kdy jste s volejbalem začínal? Co považujete za největší úspěchy?
„K volejbalu mě přivedla mamina ve Strážově, poté mě předala do Klatov do rukou zkušených trenérů Jardy Sýkory a Vaška Belfína, kteří to se mnou neměli vždy jednoduché. Vše jsme ale zvládli a já jsem v patnácti letech odešel na střední školu do Plzně, kde jsem odehrál čtyři sezony pod trenéry Pavlem Zemanem, Honzou Hejdou a Zdeňkem Kustem. Za velký úspěch považuji vítězství v juniorské kategorii na legendárním antukovém turnaji v Dřevěnicích, ale úplně nejvíc si vážím předloňského vítězství ve druhé lize a následného postupu do první ligy s Domažlicemi."

Jak hodnotíte dosavadní působení v Domažlicích?
„Sebe radši nehodnotím, od toho jsou ostatní :). Určitě nejvíc vzpomínek mám na poslední dvě sezony, na vítěznou ve druhé lize i na tu prvoligovou, bylo nádherné hrát před tolika diváky s tak kvalitními soupeři."

A jak se vám líbila první liga?
„Loňský ročník byl rozhodně přínosem, získané zkušenosti jsou k nezaplacení. Ač se to nezdá, rozdíl mezi druhou a první ligou je velký. Už jen to, že se hraje ve večerních hodinách a přijde mnohem víc fanoušků, tomu dává úplně jinou šťávu. A i když jsme toho moc nevyhráli, tak jsme si vyzkoušeli, že se dá hrát s každým, jen nám bohužel chybělo více zkušeností, které rozhodovaly koncovky zápasů."

Jak jste se chystali na letošní sezonu?
„Přes léto jsme v rámci přípravy objeli několik antukových turnajů, občas jsme trénovali i na písku. Od začátku září začal tvrdší režim halových tréninků. Novými posilami jsou smečaři Jan Ekstein, který se vrací z Plzně, a Ondřej Mazanec z Klatov. Osa týmu zůstala víceméně stejná."

Opět po roce se vracíte do druhé ligy. Jak se na ni těšíte? Čekají vás nějací soupeři, které neznáte?
„Jsem zvědavý na tým Karlovarska B, který má na soupisce legendy českého volejbalu Jakuba Novotného a Jiřího Nováka. Novým soupeřem pro nás bude i Dobříš, zbylé celky už z minulých sezon známe."

Jaké máte do soutěže cíle?
„Nemůžu mluvit za kluky, ale můj osobní cíl je soutěž opět vyhrát. Na druhou stranu jsem realista a vím, že liga bude velice vyrovnaná. A na nás jako na loňského účastníka první ligy se bude chtít každý vytáhnout. Takže umístění "na bedně" bude úspěch."

Koho považujete za největší rivaly?
„Určitě budou pikantní zápasy s Plzní, velice zkušený a kvalitní tým jsou loňský vítěz Chabařovice, které hrají na špici už dlouho, a vyrovnané bitvy jsme vždy sváděli s Netolicemi."

Na pohárovém turnaji jste těsně nepostoupili do dalšího kola. Jak pohár hodnotíte?
„Turnaj hodnotím pozitivně, zahráli jsme si proti kvalitním soupeřům. Je škoda, že nám o bod utekl postup do dalšího kola, kde bychom doma přivítali extraligové Ústí nad Labem, což by byl svátek. Ale Dobřichovice ukázaly, že první ligu loni vyhrály právem, a v posledním zápase nás přehrály."

Před Českým pohárem jste byl zvolen kapitánem týmu, jaké povinnosti to obnáší?
„Pro mě to bylo překvapení, ale moc si toho vážím. Asi jsem jediný, kdo se umí podepsat do zápisu :). Obnáší to časté debaty s rozhodčími ve vyhrocených i normálních situacích."

Chtěl byste na závěr něco vzkázat fanouškům?
„Chci jim poděkovat za úžasnou diváckou podporu. Nebojím se říct, že v Domažlicích je podpora nejlepší ze všech prvoligových a druholigových měst, ve kterých jsem hrál, moc si fanoušků vážím. Doufám, že vám budeme moci i nadále s klukama dělat radost jako vy nám vaším fanděním, jste úžasní!" (oku)