Domažlice – Dobříš 3:0 (18, 22, 24)
Přestože tomu postavení v tabulce napovídalo, bylo jasné, že nepůjde o snadná utkání. Dobříš v sobotu před zápasem doplnila na soupisku univerzála extraligové Příbrami Adama Rycheckého, který loni nastupoval i za Volejbal Domažlice, a navíc se v její nedělní sestavě poprvé objevil bývalý kapitán juniorského národního družstva Jan Vobejda. Domažličtí však začali první zápas dobře, předváděli spolehlivý výkon ve všech činnostech a bez problémů zvítězili 25:18.

Od druhého setu začali hosté více 'kousat', riskovali servis a to jim často vycházelo. K vidění tak byl vyrovnaný set, který až v koncovce ve svůj prospěch získali domácí, 25:22.

Třetí sada byla nejnapínavější, Domažlice si vybojovaly několikabodové vedení, ale Dobříš dokázala v koncovce srovnat na 23:23. Více klidu i štěstí však nakonec měli domácí a po vítězství 26:24 vyhráli první zápas 3:0.

Domažlice – Dobříš 1:3 (19, -16, -23, -21)
I ve druhém utkání pokračovala vyrovnaná bitva až do stavu 18:18. Při podání Filipa Kupilíka domácí odskočili a set v pohodě dohráli, 25:19.

Druhý set začali domácí několika zbytečnými chybami, Dobříš se chytila a postupně svůj náskok navyšovala, až po právu srovnala na 1:1 po výhře 25:16.

Do třetího setu nastoupily Domažlice již v sestavě z úvodního zápasu a trpělivou hrou se houževnatému soupeři dokázaly vzdálit na rozdíl čtyř bodů – 20:16. Bohužel dva auty domažlických útočníků umožnily hostům snížit a do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu. V nejméně vhodnou chvíli, za stavu 23:23 přišel výpadek domažlického příjmu a hosté se díky dvěma esům z plachtícího podání dostali do vedení 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu to vypadalo, že domácí dokáží stav utkání srovnat, rychle se dostali do vedení 14:8. Bohužel znovu přišlo několik nepřesností na domažlickém příjmu, které společně s nedůrazným útokem zapříčinily, že hosté ještě ve střední části setu srovnali s domácími krok. Vyrovnání nalilo Středočechům čerstvou krev do žil, díky výbornému servisu a kvalitní obraně především na síti šli do koncovky s dvoubodovým vedením. Domažličtí ještě měli možnost utkání zdramatizovat, ovšem opět jim srazila vaz dvě esa z plachtícího podání, která rozhodla o vítězství Dobříše 25:21 a celkovém 3:1.

„Je to již potřetí, co jsme vyhráli první zápas a ve druhém nezískáme ani bod. Dobříš sice byla na posledním místě, ale takto posílená to lehký soupeř nebyl. K tomu, abychom ho dvakrát porazili, bychom museli udržet koncentraci na vysoké úrovni v obou utkáních, což se nám nedaří. Mrzí nás to, měli jsme dvakrát vyhrát a zůstat v těsném kontaktu s první příčkou. Opět děkujeme všem divákům za výbornou podporu v obou utkáních," řekl k zápasům smečař Jan Ekstein.

Volejbal Domažlice se momentálně nachází se čtrnácti body na třetím místě. Tabulka druhé ligy je po osmi utkáních nebývale vyrovnaná. O nadcházejícím víkendu mají volejbalisté volno, poté Volejbal Domažlice čekají dvě venkovní utkání, v sobotu 5. listopadu v Praze proti Sokolu Modřany, v neděli 13. listopadu v Chomutově proti Jirkovu. Doma se představí v neděli 27. listopadu, kdy doma přivítá Českou Lípu. (oku)