Dvě domažlická ženská družstva, áčko a béčko, hrají krajský přebor 2. třídy. Za áčko nastupují mladé hráčky, které mají za úkol především sbírat zkušenosti. Proti starším soupeřkám tedy zatím z 10 utkání vyhrály jen dvě proti Kaznějovu, ale i tato vítězství proti o poznání starším soupeřkám jsou cenná. Hráčky áčka jako Aneta Berková, Lenka Hornová, Kačka Váchalová, Lenka Märzová a další by měly být budoucností domažlického ženského volejbalu! Naopak béčko Jiskry tvoří zkušenější volejbalistky a jejich cílem je postoupit zpět do přeboru první třídy. Zatím mají bilanci pět výher a tři prohry a ve své skupině jsou na třetí pozici. Mají k dobru ještě dvě domácí utkání proti Vejprnicím. Pokud se jim podaří dvakrát zvítězit, mohly by se před druhou polovinou soutěže posunout na druhé místo.

Velké zastoupení má Jiskra v krajských mládežnických soutěžích. Pouze Klatovy a právě Domažlice mají zastoupení v chlapeckých i dívčích mládežnických soutěžích, což je výborná vizitka! O uplynulém víkendu zahájily svou sezonu kadetky domácím turnajem, kde se utkaly s týmy Rokycan a Klatov. S Rokycany si mladé volejbalistky ze srdce Chodska poradily poměrem 3:1. Proti favorizovaným Klatovům předvedla domažlická sestava výborný výkon a zápas dovedla až do tiebreaku. V něm měly domažlické kadetky dokonce dva mečboly, které bohužel nevyužily, a nakonec prohrály 20:18. „Klatovy jsou silné družstvo, jejich hráčky mají zkušenosti z Českých pohárů žákyň a některé i z ligy juniorek. Naše holky odehrály povedený zápas, škoda, že nezvládly přidat i třešničku na dortu v podobě výhry. Ale i tak je to cenná zkušenost," okomentovala úvodní turnaj kadetek trenérka Božena Váchalová.
První turnaj mají za sebou také žáci. Ti nejprve podlehli domácí Slavii Plzeň 2:0. Poté ovšem stejným poměrem porazili Kralovice a v posledním zápase těsně prohráli s Mirošovem 2:1. Žáci ve složení Honza Marek, Štěpán Rottenborn, Radek Švojgr, Tomáš Novák, Lukáš Liška, Štěpán Plachý a bratři Jan a Václav Svobodové tak přivezli z Plzně 4 body za jednu výhru a prohru v tiebreaku. Dále Jiskru v krajských soutěžích reprezentují ještě kadeti, mladší žáci, juniorky a žákyně.

Tři týmy má Jiskra i v okresních soutěžích. Ženské céčko okresní přebor první třídy s pěti výhrami vede. Ženské déčko, za které hrají žákyně a kadetky, zatím na výhru proti o několik generací starším a zkušenějším soupeřkám čeká. Stejně tak mužský tým, jehož osu tvoří žáci a kadeti Jiskry, zatím ve třech utkáních i přes bojovné výkony na vítězství nedosáhl.

Kromě domácích zápasů druholigového mužského áčka v sobotu 18. října je nejbližší volejbalovou akcí turnaj mladších žáků v neděli 19. října od 9:00 hodin. Tyto akce se budou konat v hale ZŠ Komenského 17. Je patrné, že domažlická volejbalová komunita má zdravé jádro, drží pohromadě a zároveň ráda přijímá nové tváře, které ji pak reprezentují v různých soutěžích! ⋌(oku)