J. Domažlice – VSK Sokolov 3:1 (25,-25,21,19)
Jiskra nastoupila v kompletní sestavě, nicméně výkon v první sadě nebyl přesvědčivý. Naštěstí koncovku dokázali domácí získat pro sebe poměrem 27:25. Druhá sada skončila stejným skóre, ovšem z vítězství se radovali hosté, které útočně táhl především univerzál Josef Bican, v posledních dvou sezonách hráč prvoligové Slavie Plzeň. V následujících dvou setech už se projevila šíře kádru Jiskry, kdy několik střídání hru domácích oživilo, a po setech 25:21 a 25:19 se mohli Domažličtí radovat z druhé tříbodové výhry v řadě. „Potřebovali jsme proti Sokolovu bodovat. Sice to nebylo vůbec snadné utkání, ale nakonec se ukázala naše útočná síla, když smečaři i univerzál uhrávali těžké balony. Naší výhodou také bylo, že jsme měli silnou lavičku, všichni střídající hráči naši hru oživili," okomentoval první zápas blokař Martin Kiesenbauer.

J. Domažlice – VSK Sokolov 3:1 (-22,14,16,23).
Druhé utkání začali domácí špatně. Hned na začátku při podání Bicana prohrávali 7:0. I v dalším průběhu setu byl na koni Sokolov, když vedl stále o 6 nebo 7 bodů. Až v závěru sady při servisu Škorvánka se Jiskře podařilo vyrovnat na 21:21. Ovšem obrat domácí dokonat nedokázali. Několika chybami se o zisk setu připravili a Sokolovští zvítězili 25:22. V dalších dvou dějstvích už domácí volejbalisté zařadili vyšší rychlostní stupeň a celkem jasně vyhráli 25:14 a 25:16. I čtvrtý set se zdál být pro Jiskru jasnou záležitostí. Polevení v koncentraci však umožnilo hostům snížit na rozdíl jediného bodu. Naštěstí pro Domažlice to bylo ze strany Sokolova vše, domácí smečař Brabec proměnil hned první mečbol a Jiskra se tak mohla radovat ze zisku dalších tří bodů za výhru 3:1. „Splnili jsme cíl, který jsme si stanovili, a to zisk šesti bodů. Je důležité, že jsme neztratili ani bod. Byli jsme v kompletním složení, a tak by ztracených bodů byla škoda. Deset bodů za prvních šest kol je slušná bilance vzhledem k tomu, že jsme hráli proti silným týmům Turnova a Chabařovic," řekl k úvodu sezony kapitán Zdeněk Nagy.

Jiskra se po šesti kolech nachází na pátém místě II. ligy s deseti body. Následující víkend mají druholigové volejbalisté volno. Poté v sobotu 2. listopadu jedou na půdu loňského mistra do Jablonce nad Nisou. Další domácí utkání čekají Jiskru v neděli 10. listopadu od 10:00 a 14:00, kdy se utká s Mladou Boleslaví.

V sobotu ale hrají své domácí zápasy v krajském přeboru ´béčko´ mužů a ´áčko´ žen. V hale ZŠ Komenského 17 se utkají se Sokolem Skvrňany. Ženy hrají od 9:00 a 13:00, muži od 11:00 a 15:00.⋌(oku)

Jiskra Domažlice: Z. Nagy, F. Kupilík, M. Škorvánek, J. Brabec, M. Pham, T. Kubal, O. Kupilík, M. Roman, J. Giebl, M. Kiesenbauer. Libera: R. Kortus a M. Schröpfer.