Předpovědi počasí napovídaly, že sobota by měla být jedním z nejpříjemnějších dnů týdne, tedy bez deště či vyšších teplot, na něž jsme byli z předchozích týdnů zvyklí. Počasí se dle předpovědi opravdu vydařilo a odpovídala tomu i hojná účast sportovců. Již po osmé hodině se v záři ranních slunečních paprsků na horizontu silnice vedoucí k areálu objevila početná skupina volejbalistů a volejbalistek z Domažlic, která přijela vlakem. Postupně pak na kamenické kurty dorazilo, ať už „po svých", na kole či autem, úctyhodných jedenáct týmů. Poprvé v novodobé historii turnaje dorazil i tým ze zahraničí, konkrétně z Německa. Není známo, zda ho přilákal rok od roku zvyšující se počet účastníků a tedy i stoupající úroveň, či proslulá uzená kolena z místní hospůdky, která jsou pro mnohé účastníky turnaje tradičním zakončením celého dne stráveného v Kamenici.

Vzhledem k počtu zúčastněných týmů byly využity všechny tři antukové kurty, jimiž areál disponuje. Po dohodě kapitánů se jednotlivá družstva rozdělila do dvou skupin. Na základě pořadí ve skupinách pak spolu týmy hrály vyřazovacím způsobem.

Celkem se odehrálo 37 zápasů a turnaj tak skončil až krátce po sedmé hodině večer. Konečné pořadí turnaje bylo následující: 1. Charlieho andílci (Domažlice), 2. Horňáci (Domažlice), 3. Primu-Koniny (Domažlice), 4. Laboratoř (Domažlice), 5. Awadoler (SRN), 6. RMPC (Plzeň), 7. Hraju (Plzeň), 8. Koloveč, 9. Holýšovské prdelky (Holýšov), 10. Supi (Klatovy), 11. Čerstvě zalito (Holýšov). Díky dlouholetému sponzorovi – místnímu soukromému zemědělci Ing. Václavu Kreysovi – byly i letos všechny týmy odměněny tradiční hodnotnou cenou, a to česnekem. Nejlepší tři týmy si pak vedle česneku odvezly do našeho okresního města také poháry. Doufejme, že je při zpáteční cestě spolu s česnekem nezapomněli ve vlaku a budou jim do příštího roku připomínat, že Horní Kamenice v srpnu 2016 ožije volejbalem již po třiatřicáté.⋌ (mh)