Deset celků bylo rozlosováno do dvou skupin po pěti týmech. Po vyrovnaných bojích v základní části postoupila první dvě družstva z každé skupiny do semifinále. První skupinu vyhrál domažlický Vestex před pražským týmem Plachtárna. Ve druhé zvítězili Majáci, druhá skončila Severní laboratoř, oba celky byly výběr volejbalistů z Plzeňského kraje.

První semifinále nabídlo asi nejlepší utkání celého dne. Před početným publikem vyhrál Vestex první set nad Severní laboratoří v koncovce. Druhou sadu ovládla Laboratoř. Rozhodovalo se tedy ve třetím zkráceném setu. Dlouhé výměny a pohledný volejbal, to byl tie-break úvodního semifinále, ve kterém nakonec byli úspěšnější domažličtí bojovníci z Vestexu. Ve druhém semifinále si poradili Majáci s Plachtárnou, když vyhráli 2:0.

V souboji o 3. místo si Severní laboratoř proti Plachtárně opět zahrála tiebreak, tentokrát však už vítězný, a obsadila tak třetí pozici. Ve finále hráči Vestexu opět bojovali jako lvi, ovšem na zkušenější Majáky to nestačilo. Po výhře 2:0 tak slavili vítězství v turnaji Majáci, jejichž hlavní opory byli Milan Škorvánek a Martin Kiesenbauer, hráči druholigové Jiskry Domažlice.

Tento ročník turnaje byl patrně zatím nejvydařenější, výborná účast (deset týmů – tři z Prahy, sedm z Plzeňského kraje), povedené počasí, kvalitní a bojovné výkony, přátelská atmosféra, krásné ceny pro všechny účastníky. Doufejme, že příští ročník se vydaří stejně!

V neděli proběhl také turnaj v beachvolejbale. Opět se jednalo o smíšená družstva. Turnaje se zúčastnilo osm párů. Vítězi se stali Martin Úbl s Eliškou Nejdlovou před domažlickými Martinem Schröpferem a Kateřinou Ledvinovou. Na třetím místě skončili Tomáš Jiránek s Nikolou Genserovou z Klášterce nad Ohří a na bramborové čtvrté pozici se umístili domažličtí Jan Giebl a Aneta Volfíková. ⋌(oku)