Jiskra Domažlice – USK Slavia B 1:3 (-22, 20, -23, -20)

Na utkání s USK Slavií Plzeň B chyběly v sestavě Jiskry mladíci Kortus, F. Kupilík, Giebl a Pham, kteří si plnili své povinnosti v extralize juniorů. Dále chyběli blokaři Veselý a Král. Klíčovým okamžikem prvního zápasu byla koncovka první sady. Domácí vedli 22:19, ovšem nedokázali toto vedení zužitkovat k zisku setu. Několikrát nedokázali složit balón na soupeřovu polovinu a neubránili útok soupeře. Hosté tak stav otočili a vyhráli sadu 25:22.

Ve druhém setu domácí od začátku Plzeňany jasně přehrávali. Na konci setu opět polevili v koncentraci, ale žádný obrat se tentokrát nekonal. Třetí sada byla po celou dobu velice vyrovnaná a rozhodovalo se až v koncovce. V ní přišlo několik nevynucených chyb z rukou hráčů Jiskry, a do vedení 2:1 tak šla Slavia. Ani ve čtvrtém setu se výkon domácích nezlepšil. Hosté ve střední části sady uskočili na rozdíl pěti bodů a tento náskok Jiskra už nedokázala stáhnout. Domažličtí volejbalisté tak prohráli 3:1 a jejich série výher v řadě skončila na čísle osm. „Vůbec se nám nedařil útok, vázla spolupráce nahrávače se smečaři, téměř vůbec jsme neútočili středem sítě. Navíc jsme špatně a nepozorně hráli v poli, nechali jsme spadnout na zem spoustu snadných míčů. A jelikož hosté hráli výborně, tak na ně náš špatný výkon nemohl stačit,“ okomentoval průběh prvního zápasu smečař Jan Ekstein.

Jiskra Domažlice – USK Slavia B 3:1 (-21,18,21,23)
Do druhého utkání již byl v dresu Jiskry k dispozici blokař Veselý, který nahradil v základní sestavě oproti prvnímu zápasu Romana. Domácí volejbalisté věděli, že aspoň jedno utkání potřebují vyhrát. To jim paradoxně svázalo ruce a v prvním setu pokračovala Jiskra v nevýrazném výkonu z prvního utkání. Hosté z Plzně tak poměrně bez komplikací získali první set pro sebe. Až ve druhém dějství konečně začali domácí předvádět volejbal z minulých kol, díky kterému osmkrát v řadě vyhráli.

Za stavu 10:10 přišel na servis Miroslav Veselý, svým kvalitním plachtícím podáním zatápěl plzeňským přihrávačům, jeho spoluhráči výborně blokovali a bránili v poli. Výsledkem byla série 9 bodů a vedení 19:10. To Jiskra v klidu udržela až do konce. I třetí set se stal kořistí domácích. Největší zásluhu na tom měl univerzál Zdeněk Nagy, který měl na útoku vysokou úspěšnost, přidal několik bloků a celkově odehrál výborné utkání. Čtvrtý set se také dlouho zdál jako snadná záležitost pro Jiskru. Ovšem na konci sady přišla černá série, kdy domácí ztratili pětibodový náskok a do vedení se tak dostali Plzeňští. Koncovka byla přetahovaná o každý bod. Šťastnější nakonec byli Domažličtí, kteří vyhráli 25:23 a celý zápas 3:1. ⋌(oku)

10. Plzeň – Letná ⋌34  0 34 0 5:102 1838:2658 34

Výsledky 33. kolo: Spálené Poříčí – Slavia C 0:3 (-17,-14,-22), Domažlice – Slavia B 1:3 (-22, 20,- 23,-20), Union – Klatovy 1:3 (13,-22, -21, -22), Letná – H. Týn 2:3 (-18,21,-18,18,-8), Skvrňany – Bílá Hora 1:3 (-20,-17,21,-20). 34. kolo: Spálené Poříčí – Slavia C 3:0 (24, 16, 16), Domažlice – Slavia B 3:1 (-21, 18, 21, 23), Union – Klatovy 2:3 (-21,23,-27,21,-13), Letná – H. Týn 0:3 (-13,-18,-18), Skvrňany – Bílá Hora 2:3 (-17,25,-13,23,-13).