Tříčlenná kvalifikace se bude hrát systémem každý s každým doma – venku. Jiskra zahájí baráž dvěma domácími zápasy. Nejdříve v sobotu 4. dubna v 17:00 přivítá Žďár nad Sázavou, druhý den, v neděli 5. dubna rovněž od 17:00 bude doma hrát proti MFF Praha. Oba zápasy se jako obvykle odehrají ve sportovní hale ZŠ Komenského 17.

Poté mají Domažlice volný víkend, protože se zbylé dva týmy utkají spolu, nejprve v Praze a poté ve Žďáru. Na závěr odehrají domažličtí volejbalisté dva venkovní zápasy. V sobotu 18. dubna od 17:00 se postaví v hale na Hostivaři celku MFF Praha, druhý den 19. dubna rovněž od 17:00 zakončí baráž utkáním ve Žďáru.

MFF Praha je dlouholetý účastník I. ligy mužů, který v několika sezonách na počátku tisíciletí dokonce hrál i nejvyšší českou soutěž. „Matfyz" je překvapivým účastníkem baráže, protože tento tým loni celou I. ligu vyhrál, a dokonce hrál kvalifikaci o extraligu. Do letošní sezony však vstupoval bez svého prvního nahrávače Richarda Průchy, který odešel na Odolenu Vodu, a ústředního smečaře Zbyňka Parkána, kterého na hřiště nepustilo zraněné rameno. Když se k těmto dvěma absencím přidalo několik dalších zranění klíčových hráčů, vyšlo z toho pro MFF předposlední místo v tabulce. Nicméně i tak je „Matfyz" silným týmem, jehož útočnou osu tvoří velezkušený Lukáš Kouba, který pochází z Plzně, a Hynek Jelínek, bratr smečaře Jiskry Zbyška.
Žďár je celek, který se v posledních letech umisťuje na špici B skupiny II. ligy, což značí, že jde o kvalitní družstvo. Hru Žďáru tvoří nahrávač Jan Barák, který ještě loni hrál extraligu za Zlín a v minulých sezonách působil rovněž v extraligovém Kladně a juniorské reprezentaci.

„Žďár původně na svém webu avizoval, že do baráže nepůjde, ovšem nakonec své stanovisko přehodnotil a to je dobře, protože jinak by se kvalifikace nehrála. Takto odehrajeme ještě čtyři zápasy, ve kterých budeme moci porovnat svée síly s kvalitními soupeři. Pevně věříme, že diváci naplní naši halu a budou nás podporovat, protože půjde o vrchol sezony. Naše ambice si netroufám odhadovat, uvidíme, jak dopadnou domácí zápasy, a podle nich se bude vše odvíjet," zve na kvalifikační zápasy blokař Jan Giebl.⋌(oku)

Kvalifikace

Domažlice – Žďár n. S. ⋌4.4. 17:00
Domažlice – MFF Praha ⋌5.4. 17:00
MFF Praha – Domažlice 18.4. 17:00
Žďár n. S. – Domažlice ⋌19.4.17:00