Volejbalové naděje je série turnajů pro mládež do 18 let z celého okresu. Okresní volejbalový svaz jej pořádá už řadu let. Jedná se o úspěšný projekt, jehož se za všechny ročníky zúčastnily možná i stovky mladých volejbalistů a volejbalistek z Domažlicka.
Na závěrečném turnaji hrálo v neděli deset družstev. Týmy byly na základě výsledků minulých turnajů rozděleny do první a druhé ligy a v ligách se utkaly každým s každým. První ligu vyhrálo družstvo Pocinovice A, které se stalo i celkovým vítězem letošních Volejbalových nadějí. Na nedělním turnaji byl předán vítěznému družstvu putovní pohár a všichni účastníci seriálu dostali stejně jako každý rok památeční trička s logem Volejbalových nadějí. Turnaj se odehrál za krásného počasí, všichni zúčastnění podávali bojovné výkony na hranici svých možností. Bylo to povedené zakončení letošního ročníku.

Celkové pořadí seriálu: 1. Pocinovice A, 2. GJŠB A, 3. Kopřivy Domažlice, 4. Mrákov, 5. Domažlice kluci, 6. Blížejov, 7. GJŠB B, 8. Pocinovice B, 9. GJŠB C, 10. Bělá n/R, 11. Domažlice kadetky.

V neděli se rovněž konal druhý turnaj Chodské beachvolejbalové ligy v kategorii smíšených dvojic. Stejně jako na prvním turnaji se zúčastnilo sedm dvojic a hrálo se systémem každý s každým. V tropickém počasí byla nakonec nejúspěšnější dvojice Tomáš Kubal a Martina Vlčková před párem Janem Giebl a Aneta Volfíková.

V neděli v 10:00 hodin se koná další turnaj Chodské beachvolejbalové ligy, tentokrát v kategorii muži. Turnaj bude zároveň součástí Poháru Plzeňského kraje, dá se tedy předpokládat účast kvalitních párů.

Pořadí turnaje: 1. T. Kubal, M. Vlčková 2. J. Giebl, A. Volfíková 3. J. Ekstein, E. Trefancová 4. M. Škorvánek, L. Vlčková 5. D. Gabriel, L. Koptíková 6. J. Niedermayer, E. Dudová 7. M. Roman, T. Benczová.

Už o den dříve, čili v sobotu, dokázaly volejbalistky Jiskry B v semifinále krajského přeboru 2. třídy dvakrát vyhrát na půdě Sokola Bezděkov u Klatov 2:3 (-18,-18,21,22,-7) a 0:3 (-17,-20,-20). Tímto vynikajícím výsledkem si ženské béčko zajistilo postup do finále přeboru, kde mu soupeřem bude Sokol Kladruby. Vítěz postoupí do krajského přeboru 1. třídy.

Finálová utkání se hrají tuto sobotu od 10:00 a 14:00 v Kladrubech. Domažlické ženy se s Kladruby na jaře utkaly už v základní části přeboru. Poprvé prohrály 2:3 a podruhé vyhrály 3:1. Takové výsledky by Jiskru B posunuly do krajského přeboru 1. třídy.⋌(oku)