Ervěnice – Jiskra Domažlice 3:1 (23,19,-17,24)

První set nabídl vyrovnaný volejbal, kdy si obě družstva osahávala novou velkou halu, v níž byli i domácí nováčkem, neboť zde odehráli pouze dva zápasy se Sokolovem. O vítězi prvního setu se rozhodovalo až v koncovce, ve které mladý domažlický tým dvakrát nepřihrál servis soupeře. Do druhého setu nastoupil na nahrávku F. Kupilík, ovšem tento set už byl od začátku více v režii domácích. Jiskra domácí vůbec nepotrápila servisem, měla problém přihrát jejich plachtící podání a smečaři po špatném příjmu většinou útočili z těžkých nahrávek proti srovnané obraně domácích. Ervěnice bez větších problémů vyhrály set 25:19. Ve třetím setu hosté několikrát zablokovali a zlepšeným servisem rozhodili útok domácích. Vyhráli několik těžkých výměn, v půlce setu odskočili na pět bodů a v koncovce ještě náskok navýšili. Čtvrtá sada byla opět vyrovnaná, hosté měli po většinu času dva nebo tři body náskok. V koncovce ovšem skóre domácí otočili, vyhráli 26:24 a celý zápas 3:1.

Ervěnice – Jiskra Domažlice 3:1 (22,-23,16,24)
Druhý zápas začal Kohout místo Phama a Pavlík na liberu místo Kortuse. První sada se nesla ve znamení dlouhých výměn. Ve výsledku nakonec byly úspěšnější Ervěnice – 25:22. Do druhé sady se vrátil na hřiště Pham, Jiskra však stále tahala za kratší konec. Až v koncovce přišel na servis Nagy a třemi esy v řadě otočil vývoj setu pro Domažlice – 25:23. Do třetího setu vstoupili hosté nezodpovědně, opakovali chyby na bloku a v obraně v poli, výsledkem bylo jednoznačné vítězství Ervěnic – 25:16. Čtvrtý set ale předváděli dobrý volejbal. Pavlík předvedl několik výtečných zákroků v poli a perfektně dirigoval obranu, zlepšil se příjem, ale v koncovce si bohužel nedokázali připravit pozici pro útok a to domácí potrestali, 26:24 a celkově 3:1.

Poslední zápasy sezony odehraje Jiskra v sobotu na domácí palubovce. Soupeřem jí bude pražský tým Spartak Modřany. Zápasy začínají v 10:00 a 14:00. Půjde o přímý souboj o šesté místo, na které domažličtí momentálně ztrácí 4 body. Přijďte domažlické volejbalisty naposledy v této sezoně podpořit! ⋌(oku)