Jiskra Domažlice – Praga Praha 3:0 (29, 21, 26)
První zápas začal ve slušném tempu, kdy se střídalo mnoho pěkných útočných akcí a dlouhých výměn. Jiskra v prvním setu tahala za delší konec provazu a zaslouženě první sadu vyhrála. Druhé dějství pokračovalo ve stejném duchu a oba týmy se střídaly v úspěšných akcích. Domažlickým se dařil útok zejména ´po kůlech´ a to hlavně zásluhou smečařů Škorvánka a Phama. Středoví hráči ubránili útoky hostů a mladý nahrávač Kupilík dobře kombinoval. Druhý set skončil taktéž vítězstvím domácích a šlo se do třetího setu. Zde se projevilo ´stigma´ domažlických volejbalistů v podobě výrazného herního polevení a to znamenalo až sedmibodový náskok soupeře. Po time – outu a drobném prostřídání ovšem nastal pozvolný obrat ve skóre. Hráči si uvědomili důležitost každého setu a výrazně na všech herních činnostech zabrali. V koncovce se ukázala síla domažlického týmu, když i ve vypjatém závěru dokázala zkušenější Pragu přehrát a zvítězit poprvé v soutěži 3:0.

Sestava Jiskry: Kupilík F. Neprášek, Pavlík (L), Nagy, Pham Tuan Ahn, Škorvánek, Šebek, Stehno, Kiesenbauer, Veselý, Kubal. Trenéři: O. Kupilík, Kubal.

Jiskra Domažlice – Praga Praha 2:3 (-22, -22, 20, 16, -12)
Po polední pauze začal ve 14.00 hodin druhý zápas. Na palubovce ZŠ Komenského 17 ale jakoby nastoupila jiná Jiskra než ta, která byla k vidění v prvním zápase. Ze hry domácích se vytratil náboj, přesnost a razance. Kupily se chyby na příjmu i v útoku. Největší problém dělala obrana útočící Pragy, která poměrně snadno bodovala. V prvních dvou setech domácí vždy zaostávali o krok za soupeřem a i přes závěrečnou snahu v koncovce obě sady prohráli poměrem 22:25. Ve třetím setu domažlický trenér O. Kupilík provedl změny v domácí sestavě. Unavené diagonální hráče nechal odpočinout a do hry pustil čerstvé síly. Obraz hry se změnil a Jiskra se opět začala stavět na nohy. Výsledkem bylo zlepšení hry zejména v poli a za přispění soupeřových chyb Jiskra následující dva sety vyhrála. Tento obrat signalizoval, že i do tie-breaku vstoupí domácí pravou nohou. V úvodu tomu tak skutečně bylo, ale zhruba v polovině zkrácené sady přišly chyby na příjmu domácích hráčů a tím i dvoubodový odskok soupeře. I po prostřídání sestavy v samotném závěru utkání se Jiskře nepovedlo dohrát zápas do vítězného konce a podlehla tak 2:3 na sety.

Po těchto dvou utkáních druhé poloviny soutěže si Jiskra připsala 4 body do tabulky a přiblížila se tak na rozdíl osmi bodů Mladé Boleslavi, kam Domažličtí zavítají tuto sobotu 19. ledna. Na domácí palubovce se Jiskra představí v neděli 27. ledna od 10.00 a 14.00 hodin. Soupeřem budou jihočeské Netolice, šestý tým tabulky. Tímto jsou všichni příznivci domažlického volejbalu srdečně zváni.

Sestava Jiskry: Kupilík F., Neprášek, Kortus (L), Nagy, Pham Tuan Ahn, Škorvánek, Šebek, Stehno, Kiesenbauer, Giebl, Veselý, Kubal. Trenér: O. Kupilík. ⋌(tku)

11. TJ Sokol Malá Skála⋌ 21 3 18 0  20:58 12

Výsledky 19. kola: Domažlice – Praga 3:0 (29, 21, 26), Chabařovice – Netolice 3:0 (18, 24, 20), Jablonec n. N. – Modřany 3:0 (22, 16, 22), Liberec – Turnov 0:3 (-22, -17, -18), Mladá Boleslav – Malá Skála 3:0 (21, 23, 21). 20. kolo: Domažlice – Praga 2:3 (-22, -22, 20, 16, -12), Chabařovice – Netolice 3:1 (12, 19, -20, 22), Jablonec n. N. – Modřany 3:1(14, 19, -22, 22), Liberec – Turnov 3:1 (22, -22, 16, 23), Mladá Boleslav – Malá Skála 1:3 (-23, -18, 17, -18).

Příští utkání So 19. ledna: Mladá Boleslav – Domažlice (10:00), Mladá Boleslav – Domažlice (14:00).

8. VK Tachov ⋌15 1 14 0 12:42 5

Výsledky 15. kola: Domažlice – Vodní stavby 2:3 (17, -12, -17, 21, -9), Klatovy – Skvrňany 3:0 (22, 16, 25), Tachov – Bílá Hora ?, Lokomotiva B – Rokycany B 1:3 (-21, -21, 20, -21). 16. kolo: Domažlice – Vodní stavby 2:3 (26, -21, 16, -18, -7), Klatovy – Skvrňany 3:2 (20, 11, -24, -21, 7), Tachov – Bílá Hora 1:3 (-23, -9, 22, -21), Lokomotiva B – Rokycany B 2:3 (18, -21, 18, -13, -11).

Příští utkání Ne 20.01.: Lokomotiva B – Domažlice 10:00, Lokomotiva B – Domažlice 14:00.