V sobotu se konal turnaj nejobsazovanější kategorie smíšených dvojic, tzv. mixů. Zúčastnilo se 12 dvojic. Pořadatelé je rozdělili do dvou skupin po šesti párech. Z každé postupovaly čtyři dvojice do čtvrtfinále. O postup do finále se nakonec utkali Tomáš Kubal a Martina Vlčková s párem Miroslav Stehno a Tereza Benczová, druhou semifinálovou bitvu svedli Filip Kupilík a Kateřina Ledvinová proti Janu Niedermayerovi a Tereze Kolbekové. Do finále po vyrovnaných bojích postoupili Stehno s Benczovou a Niedermayer s Kolbekovou.

Ani finále diváky nenudilo, opět byly k vidění napínavé výměny, kdy se obě dvojice předháněly ve výborných zákrocích v poli. Poté, co každý pár vyhrál jednu sadu, musel o vítězi rozhodnout tie – break. V něm byli úspěšnější Niedermayer s Kolbekovou a získali prvenství na úvodním turnaji mixů.

Celý turnaj se nesl v příjemné atmosféře, ke které přispívali kvalitními výkony všichni účastníci, ale i slunečné počasí. Příští turnaj ´mixů´ se koná 16. června, a dá se opět očekávat vysoká účast, která s sebou přináší i kvalitní beachvolejbal.

Pořadí turnaje: 1. J. Niedermayer a T. Kolbeková, 2. M. Stehno a T. Benczová, 3. F. Kupilík a K. Ledvinová, 4. T. Kubal a M. Vlčková, 5. O. Kupilík a M. Brožová, 6. S. Svoboda ml. a M. Benešová, 7. J. Ekstein a E. Trefancová, 8. J. Giebl a A. Volfíková, 9. T. Jiránek a J. Rybárová, 10. K. Trnka a M. Svobodová, 11. V. Kalíšek a A. Dufková, 12. R. Burian a I. Kozinová.

V neděli proběhl úvodní turnaj mužů. Sešlo se pět dvojic, které se utkaly každý s každým. I v neděli se radoval z vítězství Jan Niedermayer, který hrál s holýšovským Antonínem Lucákem. Na druhém místě skončili Jan Ekstein s Tomášem Jiránkem. Třetí místo obsadil Roman Pavlík s Ondřejem Kupilíkem před Janem Gieblem a Filipem Kupilíkem. Na páté pozici skončila dvojice bratranců Rudolf Kortus a Martin Schröpfer.
Chodská beachvolejbalová liga pokračuje turnaji žen v sobotu 9. června a mužů v neděli 10. června.⋌(oku)