Volejbalisté USK jsou účastníkem 1. ligy, což je druhá nejvyšší soutěž v republice. V loňské sezoně byla Slavia v lize nováčkem a skončila na 10. místě, čímž si udržela prvoligovou příslušnost i pro letošní ročník. Trenér Roušal k uplynulé sezoně řekl: „Náš cíl jsme splnili, chtěli jsme se udržet, ale tajným přáním bylo dostat se do play-off, což se nám, bohužel, nepovedlo, byť moc nechybělo.“ Oproti loňsku doznal kádr Plzně dvou výrazných změn. Tou první je odchod ústředního smečaře a tahouna týmu Zbyňka Parkána, který v Plzni úspěšně dokončil studia a momentálně bojuje o místo v sestavě extraligových Benátek nad Jizerou. Místo něj se do Slavie vrací plzeňský odchovanec Michal Kouba, který v minulých letech hrál v Praze za prvoligovou MFF.

Soustředěním v Domažlicích plzeňští vysokoškoláci navazují na fyzickou přípravu, kterou absolvovali v srpnu na svých domácích antukových kurtech v Plzni u Radbuzy. „Po měsíční přípravě v Plzni na antuce, která byla zaměřena především na fyzickou kondici, bychom měli v Domažlicích více trénovat s balónem a soustředit se na týmovou spolupráci a organizaci hry, jak v útočné, tak obranné fázi,“ říká kapitán Petr Kvarda.

Domažlické prostředí už volejbalisté Slavie znají z loňského roku a jsou tu opět velice spokojeni. „Hala základní školy je pro volejbal ideální, trénuje se v ní opravdu dobře. A líbí se mi i město jako takové, takže si nemáme vůbec na co stěžovat,“ chválí chodskou metropoli blokař Jan Hrubý, bývalý kadetský a juniorský reprezentant ČR. V kádru USK jsou i dva domažličtí odchovanci, smečař Jan Ekstein a nahrávač Ondřej Kupilík. Právě díky Eksteinovi přijeli Plzeňané do Domažlic. „Halu i ubytování zajišťoval Honza, takže bych mu tímto chtěl za celý tým moc poděkovat, je tu o nás perfektně postaráno,“ dodává kapitán Kvarda.

Sezona začíná pro plzeňské vysokoškoláky v sobotu 17. září, kdy doma pořádají 1. kolo Českého poháru mužů. Soupeřem jim budou Benátky nad Jizerou B, Česká Lípa a Dobřichovice, v jejichž dresu nastupuje odchovanec horšovskotýnského volejbalu Jan Thomayer. Ligu začínají Plzeňané o týden později výjezdem na Moravu, kde je nejdříve čeká loňský finalista ze Starého Města a poté „béčko“ extraligového Brna. Cílem USK pro nadcházející ročník bude opět záchrana v lize, pokud by se podařilo proklouznout do play-off, jednalo by se o velký úspěch.