Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Voják opět běžel Adrenalin Cup

Kout na Šumavě - Koutský rodák na extrémním závodě čtyřčlenných štafet skončil v náročném běhu třetí

14.7.2009

JIŘÍ VOJÁK má před sebou týdenní soustředění na Babyloně, kde bude trénovat s běžeckou špičkou. Poté se domažlický Mílař chystá na světoznámý závod Dolomiten Man.Foto: Jan Dékány

K osmému místu pomohl koutský rodák Jiří Voják týmu Eurofoam Celtex na 13. ročníku extrémního závodu čtyřčlenných štafet nazvaném Adrenalin Cup. Stejně jako loni i tentokrát absolvoval současný reprezentant domažlických Mílařů běžeckou trať o délce 16 kilometrů s převýšením 1145 metrů a cílem na Lysé hoře. Jiří Voják tentokrát byl třetím nejrychlejším běžcem, když náročnou trať zdolal v čase 1:17:00,8 hodiny a na vítězného Roberta Krupičku ztrácel 1:12,2 minuty a na druhého Pavla Brýdla pak dvacet vteřin.

„Loni jsem byl pátý v běžcích a jako družstvo jsme skončili jedenáctí. Letos se na start postavilo rekordních 57 štafet. V běhu se sešla kompletní vrchařská špička, mimo jiné běžel i český reprezentant na lyžích Dušan Kožíšek,“ vrací se k závodu Jiří Voják a pokračuje: „Jednalo se o velmi náročný závod vzhledem k deštivému počasí a záplavám. Celá trať byla rozbahněná a podmáčená. První kilometr jsme běželi po rovině, terén byl hodně rozmáčený a hodně to klouzalo. Následně jsme vběhli na silnici a poté následovalo stoupání na sjezdovku po trávě, takže jsme opět dost klouzali. Závod pokračoval seběhem dolů, abychom vzápětí stoupali skalnatými úseky a lesními cestami vzhůru k cíli. Těmi tekla voda, takže jsme doslova běželi v potoce.“

Čtyři kilometry před cílem absolvovali závodníci táhlý ´traverz´ vedoucí vysokou trávou. „Zde se předpokládalo, že bude hodně mokro. To je zde i v letních měsících. Nakonec to nebylo až tak hrozné, jak jsem očekával. Poslední kilometr do cíle jsme stoupali po kamenech, bylo to hodně kluzké,“ seznamuje dále s trasou extrémního běžeckého závodu rodák z Kouta.

Ten se od úvodního výstřelu držel ve vedoucí skupince, která se posléze roztrhala. Jiří Voják se stále pohyboval okolo třetího, čtvrtého místa za vedoucím Romanem Skalským a druhým Robertem Krupičkou. V první polovině závodu se podařilo Vojákovi s Krupičkou seběhnout Skalského. Následně se Krupička se Skalským Vojákovi vzdálili v seběhu a ten běžel chvíli osamocen. Krupička se dostal do čela a bylo jasné, že si běží pro vítězství. Sedm kilometrů před cílem dohnal Vojáka Brýdl a společně po dalších dvou kilometrech seběhli Skalského. Osm set metrů před cílem v technické skalnaté pasáži nastoupil Brýdl a získal před Vojákem mírný náskok, který ještě v závěrečném stoupání zvýšil a zajistil si tak druhé místo.
„Měli jsme výborného padáčkáře, který ztrátu na druhé místo opět snížil, a to na rozdíl osmi vteřin. Jenže Pavlu Bartoňovi nevyšla cyklistická část a my jsme se rázem ´propadli´ dolů, co se umístění týče. Nakonec jsme byli osmí, tedy lepší než loni. Tajně jsme však doufali, že skončíme lépe,“ prozradil dále Voják, který se nyní chystá na další extrémní závod, a to Dolomiten Man.

Kromě Jiřího Vojáka se extrémního závodu v Beskydech zúčastnil také mužský tým Jabkoty Kdyně. Čtveřice ve složení Jan Zelenka, Hubert Ličman, Radek Čejka a František Kohout obsadila konečné 53. místo.

První místo na letošním Adrenalin Cupu vybojoval ´horký´ favorit na vítězství, tým Salomon v čele s českým reprezentantem v běhu do vrchu Romanem Skalským či juniorským mistrem světa i Evropy na MTB Jaroslavem Kulhavým. Druhé místo obsadil tým Nutrend/Salomon-run s trojnásobným účastníkem Giro di Italia, cyklistou Janem Hruškou.

Ostravice se těšila z výkonů špičkových sportovců. Silně zastoupená byla tradičně disciplína MTB, na Lysou horu vystoupal také několikanásobný účastník Tour de France Pavel Padrnos, či dvojnásobný olympionik Radim Kořínek. Do kajaku letos usedl nejlepší český snowboardcrossař Michal Novotný. Dvojnásobný medailista z mistrovství světa v klasickém lyžování Dušan Kožíšek si zkusil zase běh do vrchu. V ženské kategorii přijely závodit mimo jiné cyklistky Irena Šádková a Tereza Jansová. Vavříny vítězství mezi ženami vybojoval tým Studio 2001 s časem 4:24:47,2.

14.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

Mladík řídil bez řidičáku

Opilec tankoval ve Vránově bez placení

Planý poplach v domažlické pobočce České spořitelny

Domažlice – V úterý odpoledne zasahovali domažličtí hasiči v budově České spořitelny v ulici Msgre B. Staška.

VÍME PRVNÍ

Opět žhář. V Poběžovicích hořelo další auto

Poběžovice – Ve středu ráno mezi 5.15 a 5.40 hod. neznámý pachatel úmyslně zapálil dodávku Fiat Ducato na volně přístupném prostoru v Poběžovicích nedaleko místní školy. Podle informací Deníku se na místě našel hadr se zbytky zápalné látky. Vůz má patřit romskému majiteli.